Siatki wyprodukowane ze stali posiadają różnorodne zastosowanie. W jakich celach można je wykorzystać?

Uniwersalne siatki stalowe to najlepszy wybór wtedy, gdy zależy nam na skutecznym ogrodzeniu czy zabezpieczeniu określonych miejsc. Wykonane z plecionych lub zgrzewanych ze sobą drutów siatki stalowe znalazły zatem szeroką gamę zastosowań w różnych dziedzinach przemysłu.

Kiedy najczęściej stosuje się siatki stalowe? Jakie są ich główne zastosowania? Jakie siatki mogą zaoferować nam producenci? Zobacz teraz!

Przykładowe zastosowanie siatek stalowych:

  • ochrona maszyn i urządzeń, na przykład w zakładach produkcyjnych czy przemysłowych

  • przygotowywanie pojemników transportowych, przegród, koszów, ekspozytorów do łatwiejszego przechowywania

  • burty i kraty do przyczep samochodowych

  • ogrodzenia, na przykład bramy, płoty, balustrady czy furtki

  • w budownictwie jako zbrojenia w betonie i do przygotowywania ścian działowych

  • woliery – klatki dla zwierząt

  • mała architektura ogrodowa

  • dla zabezpieczania imprez masowych

Oczywiście, to tylko przykładowe zastosowanie, ponieważ siatki stalowe w zależności od ich typu posiadają także znacznie szersze możliwości w różnych dziedzinach przemysłu, a także na użytek prywatny.

Szeroka gama siatek do wyboru

Producenci mogą zaoferować siatki stalowe w różnorodnych wariantach, w tym między innymi jako siatki w arkuszach, siatki w rolkach, które różnią się pomiędzy sobą ogólnymi rozmiarami oraz wymiarami oczek czy parametrami zastosowanego drutu. Siatki te mogą być także zabezpieczane przed uszkodzeniem przez ocynkowanie czy też mogą być powlekane albo malowane proszkowo. Odpowiednia metoda zabezpieczenia pozwala na uzyskanie wysokiego stopnia ochrony przed korodowaniem oraz nadaje siatkom estetyczny wygląd. Aktualnie oferty firm produkujących i sprzedających siatki stalowe w różnych wariantach można znaleźć także w internecie. Do dyspozycji jest pełna gama wariantów do wyboru, które można dostosować indywidualnie do zastosowania. Sprawdź je już teraz!

Back to top