Coraz więcej osób rozważa kupno diety pudełkowej. Nie brakuje jednak przeciwników tego rozwiązania, którzy twierdzą, że to jedynie chwyt marketingowy, a catering właściwie nic nie zmienia. No właśnie, jak to jest? Czy dieta pudełkowa może zmienić nawyki żywieniowe na stałe?

Dieta pudełkowa - jak to działa?

Chociaż catering dietetyczny cieszy się dużą popularnością, nie wszyscy wiedzą, czym on właściwie jest. Na początek wyjaśnijmy więc, jak to działa, a potem zastanowimy się, dla kogo jest to dobre rozwiązanie.

Dieta pudełkowa to usługa, która polega na dostarczaniu klientowi kilku posiłków dziennie. Są one zgodne z rodzajem cateringu, jaki określa klient. Ma on do wyboru od kilku do kilkunastu diet, m.in. odchudzającą, bez glutenu, dla sportowców. Większość firm oferuje także jadłospisy komponowane indywidualnie, np. bez danego składnika, którego klient nie lubi.

Posiłki dowożone są pod wskazany adres o wcześniej umówionej godzinie. Nie trzeba ich w żaden sposób przygotowywać poza ewentualnym podgrzaniem w kuchence mikrofalowej.

Po co to komu?

Dieta pudełkowa jest dla każdej osoby, która chce mieć pewność tego, że spożywa zbilansowane posiłki i zdrowo się odżywia. Jak to możliwe? Catering dietetyczny opracowują specjaliści - dietetycy i kucharze, a niekiedy nawet trenerzy. Dieta jest zrównoważona i składa się jedynie ze zdrowych składników. Nie ma w niej przetworzonej żywności.

Dodatkowo na dietę pudełkową decydują się też osoby o specjalnych potrzebach, np. sportowcy, którzy chcą spożywać określoną kaloryczność dań, lub kobiety w ciąży. Oczywiście catering dietetyczny wybierają też ludzie chcący schudnąć. Dieta pudełkowa Gdańsk podkreśla jednak, że catering coraz częściej staje się sposobem na wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Tylko czy to działa?

Czy dieta pudełkowa może zmienić nasze nawyki na stałe?

Wiele osób obawia się, że dieta pudełkowa tworzy swego rodzaju błędne koło. Mając ją, odżywiasz się zdrowo, ale kiedy abonament się kończy, znowu wracasz do punktu wyjścia. To jednak nie do końca prawda. Dieta pudełkowa może być skutecznym sprzymierzeńcem w wyrobieniu sobie zdrowych nawyków żywieniowych i to na stałe. Dlaczego?

Zmiana nawyków kończy się najczęściej niepowodzeniem, ponieważ nie mamy wyczucia w przygotowywaniu zdrowych smaków i nie do końca wiemy, czym charakteryzuje się zbilansowany jadłospis. Tego wszystkiego uczy nas natomiast dieta pudełkowa. 

Wprawdzie samo wykupienie cateringu nie sprawi jeszcze, że od razu będziemy mieć prawidłowe nawyki żywieniowe. Potrzeba do tego jeszcze trochę konsekwencji. Niemniej, jest to jedna z najskuteczniejszych metod na zmianę nawyków. Warto ją sprawdzić!