W dzisiejszych czasach wykładziny dywanowe, możemy spotkać niemal w każdym biurowcu czy firmie. Fakt ten obecnie nikogo nie dziwi, bowiem są one bardzo funkcjonalne, a także stanowią estetyczne dopełnienie wnętrza. Ze względu na intensywny ruch jaki i regularną eksploatację wykładzin, w tego typu pomieszczeniach, często ulegają one zniszczeniu oraz trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Nasuwa się, więc pytanie jak o nie odpowiednio zadbać?

Jak dbać o czystość wykładzin?

Każdemu z Nas zależy, by nasze wykładziny biurowe, jak najdłużej zachowały swoją estetykę oraz funkcjonalność, dlatego powinny być systematycznie i odpowiednio czyszczone. Stosowanie częstej pielęgnacji, korzystnie wpłynie na ich świeżość oraz utrzyma je we właściwym stanie wizualnym i higienicznym. W biurach, firmach, czy przestrzeniach publicznych często przebywają pracownicy, goście oraz potencjalni klienci, dlatego czystość wykładzin dywanowych jest tak bardzo istotna. Pozwoli ona nie tylko poprawić oblicze obiektu, ale również pozytywnie wpływa na komfort pracowników i ucieszy oko przyszłych klientów.

Jak więc zadbać o czystość wykładzin biurowych? Zrobić to samemu czy też skorzystać z usług profesjonalnej firmy? Należy pamiętać, że aby samodzielnie przystąpić do czyszczenia wykładzin, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, sprzęt oraz środki czyszczące. Czyszczenie wykładzin na własną rękę może sprawdzić się jedynie w przypadku pojedynczych plam, czy też odkurzenia z powierzchniowych zanieczyszczeń. Natomiast w przypadku większych plam czy trwałych zabrudzeń lepiej korzystać z profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem i praniem wykładzin biurowych.

 

Jak o czystość wykładzin dbają profesjonaliści?

Profesjonaliści potrafią wyczyścić wykładzinę dywanową, bezpieczniej, a przede wszystkim skuteczniej! Są w stanie przywrócić jej pierwotny wygląd i sprawić, że w naszym biurze będzie przyjemnie pachnieć, a przede wszystkim pozbyć się kurzu i roztoczy, które powodują alergię. Musimy pamiętać że względu na częste użytkowanie powierzchni biurowych, wykładziny są szczególnie narażone na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto tracą one swoją świeżość i obfitują w plamy w wyniku rozlanych napojów czy kawy lub, wnoszonego na butach piasku i brudu z zewnątrz. Warto, więc skorzystać z firmy sprzątające posiadającej bogate doświadczenie oraz niezbędną wiedzę do przeprowadzenia, szybkiego, bezpiecznego oraz skutecznego czyszczenia wykładzin biurowych. Dysponują one profesjonalnymi maszynami oraz niezawodnymi środkami i odplamiaczami do usuwania trwałych i plam oraz zabrudzeń. W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów dobiera się i skuteczne środki piorące, dostosowane do rodzaju materiału oraz stosuje się wysokiej jakości technologie czyszczące.

Czy jest to opłacalne?

Zadajmy sobie, więc kolejne pytanie: Czy skorzystanie z usług firmy od prania wykładzin dywanowych się opłaca? Zdecydowanie tak. Samodzielne czyszczenie wykładzin pochłania, bowiem wiele czasu oraz wymaga zakupu różnego rodzaju środków chemicznych i odplamiaczy. Źle dobrane środki mogą spowodować uszkodzenia, a nawet doprowadzić do stałego odbarwienia wykładziny. Ponadto ręczne pranie wykładzin jest niezwykle trudne i wymaga odpowiedniej wiedzy, może bowiem spowodować nadmierne przemoczenie tworzywa oraz problemy z całkowitym wypłukaniem zastosowanych chemikaliów. Natomiast firma czyszcząca, wyposażona jest w nowoczesne maszyny piorące o wysokiej mocy i właściwe środki czyszczące. Profesjonaliści są w stanie pozbyć się nieświeżego zapachu z materiału oraz mikroorganizmów mających negatywny, wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w ich otoczeniu ludzi. Firma czyszcząca używa ekstraktorów piorących, szorowarek walcowych oraz odkurzaczy kolumnowych, które powodują rozpuszczanie brudu, wypłukują z wykładziny większość zanieczyszczeń oraz dogłębnie ją piorą, nie powodując jej przemoczenia. Posiadanie fachowego sprzętu oraz rzetelność wpływają na jakość oferowanych usług, aby czyszczone wykładziny odzyskały swoją świeżość na dłuższy czas i nie uległy trwałemu uszkodzeniu. 

Tak więc, wybór profesjonalnej firmy jest zdecydowanie bardziej korzystny niż samodzielne czyszczenie, bowiem daje gwarancję czystej, pachnącej i pozbawionej przebarwień i alergenów wykładziny. A tak solidnie sprzątnięta wykładzina, będzie dłużej utrzymywać swą czystość, a jej użytkowanie wydłuży się o wiele lat. Ponadto koszty związane z wynajęciem firmy specjalizującej się w z czyszczeniu i praniu wykładzin biurowych jest znacznie niższy niż zakup i wymiana w całym biurze. Wybierają odpowiednia firmę  oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas i energię.

 Więcej informacji na stronie http://mordercyplam.pl/