Doskonale znany jako eliksir młodości, który pozwala skutecznie zahamować proces starzenia się skóry, a na pewno w ogromnym stopniu zredukować jego tempo. Jak się jednak okazuje wraz z biegiem czasu oraz kolejnymi przeprowadzanymi badaniami naukowymi, koenzym q10, o którego nam tutaj chodzi, to nie tylko panaceum gwarantujące elastyczną i jędrną skórę, niezależnie od wieku, ale również suplement będący antidotum na szereg różnorodnych schorzeń.

Sposób działania

Koenzym q10 jest ingredientem każdej jednej komórki ludzkiego ciała. Bez niego nie byłoby możliwe produkowanie energii. To nieodłączny element w walce z patogenami atakującymi nasz układ odpornościowy. Jest bardzo skutecznym „spalaczem” tkanki tłuszczowej oraz ułatwia właściwe wykorzystanie pobieranego przez płuca tlenu. Dzięki temu, że każdy z narządów wewnętrznych wymaga odpowiedniej ilości tlenu, koenzym q10 znakomicie sprawdza się jako motor napędzający pracę mięśni szkieletowych, serca, ale mózgu oraz wielu innych organów. Poza tym, że opisywany ingredient rewelacyjnie radzi sobie w roli narzędzia profilaktycznego, dodatkowo jest to też świetne uzupełnienie długotrwałych i wyczerpujących procesów leczenia. W głównej mierze, eksperci chwalą koenzym q10 za to, że bardzo dobrze współdziała z seriami silnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób układu krążenia. Warto zatem wyposażyć się w dobrej jakości suplement diety na bazie omawianego ingredientu od znanych firm typu Swanson, aby wspomagać nim walkę z niewydolnością, chorobą niedokrwienną serca, czy próby normowania nadciśnienia.

Niezaprzeczalne fakty

Nawet sceptycznie nastawionych do suplementacji, o gigantycznej roli koenzymu q10 przekonać powinny badania zrealizowane przez duńskiego naukowca – Svenda Aage Mortensena, które przeprowadzone zostały na grupie pacjentów leczących się od lat na rozmaite choroby krążeniowo-sercowe. W teście uczestniczyło ponad czterysta osób, w różnych stadiach zaawansowania poszczególnych schorzeń. Na podstawie wnikliwych analiz, udowodniono że Mortensen miał rację, iż koenzym q10 to numer jeden w dziedzinie suplementów zmniejszających śmiertelność na wyżej wymienione przypadłości. Swanson to zaledwie jedna z różnorodnych marek regularnie wypuszczających na rynek wielorakie preparaty z koenzymem q10 w roli głównej. Zanim jednak zaopatrzymy się w konkretny specyfik, sprawdźmy czy jest on certyfikowany i posiada wiarygodne atesty tak jak suplementy wyżej wspomnianej firmy Swanson.