Możliwość nanoszenia druku na folę samoprzylepną to rozwiązanie, które znajduje bardzo szerokie zastosowanie w reklamie. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz innowacyjnych technologii, zadrukowane folie mogą służyć do oklejania rozmaitych obiektów na przestrzeniach zamkniętych oraz otwartych. Jakie zalety wiążą się z taką formą prezentacji reklamowej?

Unikalny i trwały nadruk

Wybierając druk na folii samoprzylepnej, skorzystać można z praktycznie nieograniczonego zakresu możliwości kolorystycznych. Dziki temu powstaje unikalny i oryginalny projekt, który może być prawdziwym wyróżnikiem kampanii reklamowej. Uzyskiwana w ten sposób grafika posiada fotograficzną jakość i jest bardzo trwała, co przekłada się na szersze możliwości zastosowania w aplikacjach zewnętrznych. Projekt może być wykonany w dowolnym formacie - zarówno w formie wielkogabarytowych afiszów reklamowych, jak i niedużych naklejek promocyjnych. Druk na folii samoprzylepnej można tez łatwo dopasować do określonych wymogów powierzchniowych, niezależnie od formy czy kształtu obiektu. Nanoszona warstwa farby posiada niewielką wagę, podobnie jak sama folia. Zadrukowaną warstwę samoprzylepną wykorzystać można zarówno w kampaniach krótkookresowych, jak i długofalowych.

Zróżnicowane zastosowanie

Druk na folii samoprzylepnej może być dopasowany do wielu różnych potrzeb realizacyjnych. W zależności od zapotrzebowania, stosuje się różne rodzaje materiałów. Folia monomerowa sprawdza się w aplikacjach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Może być zadrukowywana zarówno na mat, jak i połysk. Folie banerowe posiadają elastyczną powierzchnię, co ma szczególne znacznie w przypadku aplikacji na obiektach innych, niż płaskie. Folia translucentna sprawdza się do zadrukowywania półprzeźroczystych reklam, a adhezyjna - na powierzchniach czystych oraz gładkich. Do oklejania pojazdów najczęściej wykorzystuje się folię wylewaną, bardzo błyszczącą. Konkretny materiał najlepiej dobierać bezpośrednio do ustalonych działań marketingowych.