Potrzebujesz szybko pożyczki i nie wiesz, gdzie szukać takich usług? Odpowiedź jest prosta, w internecie. To właśnie tam są oferty zdecydowanej większości firm pożyczkowych. Dziś pożyczkę zaciąga się online, a konieczność wizyty w placówce stacjonarnej to już przeszłość. Wiesz już, gdzie szukać, ale rynek pożyczkowy jest ogromny, pełno tu przeróżnych firm i ofert. Dlatego podpowiemy ci jeszcze, jak szukać i co wybierać?

Przydatne rankingi

Można stosować metodę zwykłego wyszukiwania. Wtedy w oknie wyszukiwarki internetowej wpisz po prostu nazwę tego, czego szukasz, np. „pożyczka bez zaświadczeń” albo „pożyczka na 60 dni”. Powiedzmy, że to akurat są kryteria, które cię teraz interesują. Pojawi się lista stron odpowiadających tym wymogom i trzeba będzie przejrzeć każdą ofertę z osobna.

Zdecydowanie prościej skorzystać z porównywarki kredytowej, takiej jak Finrada.pl. Tu wystarczy prześledzić ranking pożyczek na 60 dni i w ten sposób porównać warunki, bo są usystematyzowane i czytelne. Nie zawsze trzeba sugerować się pozycją w rankingu, bo to może być zbyt sugestywne. Lepiej zwrócić uwagę na parametry, takie jak kwota maksymalna, pułap wiekowy czy wskaźnik RRSO. Cóż z tego, że firma jest na pierwszym miejscu, skoro oferuje zaledwie 3000 zł, skoro ty potrzebujesz 7000 zł? Każdy powinien dobierać pożyczkę do swoich indywidualnych potrzeb.

Najlepsze pożyczki na 60 dni

Żeby nie dawać obietnic bez pokrycia, przedstawimy taki niewielki ranking ofert pożyczkowych. Ustaliliśmy, że potrzebujesz pożyczki bez zaświadczeń, na 60 dni. Takich ofert jest kilkanaście i nie sposób je wszystkie opisać, tym bardziej, że poniższy ranking ma charakter próbny, dla początkującego pożyczkobiorcy. Oto kilka naszych propozycji.

Wonga.com. Okres spłaty 60, ale kwota maksymalna pierwszej pożyczki to zaledwie 1500 zł. Jest za to możliwość otrzymania tej pożyczki za darmo albo rozłożenia jej na raty, tyle, że już z oprocentowaniem.

Szybkagotowka.pl. Okres spłaty 65 dni, a kwota maksymalna to aż 7000 zł. Nie ma pożyczek ratalnych, ale jest promocyjna pierwsza pożyczka za darmo. W tym przypadku możesz jednak pożyczyć maksymalnie 5000 zł.

Moneyman.pl. Tu można otrzymać nawet 7000 zł na siedem miesięcy w ratach, ale ta usługa nie jest przeznaczona dla nowych klientów. Ci mają dostęp jedynie do kwoty 1500 zł.

Sam widzisz, że oferty są bardzo różne i tak naprawdę ciężko coś dopasować. Najwięcej jest firm, które oferują niskie kwoty, a przede wszystkim wymagają spłaty w ciągu 30 dni. Ale ranking w skrócie pokazuje najważniejsze cechy usługi, dzięki czemu łatwiej zyskujesz wiedzę w tym zakresie i szybciej podejmiesz decyzję. Pamiętaj jednak, aby nie bazować wyłącznie na takim zestawieniu, każdą ofertę gruntownie sprawdź. Może się okazać, że ranking nie jest do końca rzetelny, autor się pomylił albo po prostu oferta pożyczkowa uległa zmianie.