Obecnie bardzo ceni się wszystko to, co jest wytwarzane ludzkimi rękami. Często są to rzeczy ekologiczne, przez co jeszcze bardziej modne i rozchwytywane. Ale handmade można uskuteczniać także samodzielnie, niekoniecznie jako formę zarobku.

Ozdobne etykiety na słoiki

Bez względu na to czy przygotowujesz przetwory na handel, czy na własne potrzeby, dobrze żeby słoiki lub pudełka były ładne i jednocześnie jasno opisane. Wiele osób obecnie uprawia różnego rodzaju owoce czy warzywa, które później skrzętnie przygotowuje na zimowe zapasy. Ale po jakimś czasie bardzo trudno rozróżnić zawartość jedynie po kolorze.

Dlatego warto te wspomniane słoiki okleić. Naklejki papierowe wydają się idealnym rozwiązaniem. Pozwolą nam one opisać każdy z produktów, dzięki czemu już nigdy nie pomylimy pigwy z mirabelką czy truskawek z poziomkami. To także bardzo dobre rozwiązanie w przypadku układania przetworów na półkach (wiosenne porządki nadchodzą) i zaoszczędzenia czasu. A także samych smakołyków. Wiele z nich jest zawekowanych. Skoro zatem potrzebujemy jagód, bez sensu przez przypadek otwierać borówki.

Zaskocz oryginalnie zapakowanym prezentem

Za każdym razem, kiedy musimy zapakować prezent, mamy problem. Bo nie wiemy co wybrać – papier czy torebkę. A może celofan? Chcemy, żeby było ładnie i oryginalnie. Rozwiązaniem mogą okazać się naklejki.

Okrągłe naklejki dają bardzo wiele możliwości personalizacji prezentów. W ten sposób obdarowywana osoba będzie się czuła jeszcze bardziej wyjątkowa. Tego rodzaju etykiety dają bardzo duże spektrum dekoracyjne. Możemy wybrać na przykład szary papier i przyozdobić go po prostu naklejanymi kropkami lub pójść krok dalej i na nalepkach umieścić jakiś przekaz lub grafikę. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Okrągłe naklejki są wyjątkowo uniwersalne.

Mało tego, jeśli chcemy być jeszcze bardziej oryginalni, możemy sami przygotować prezent. Naklejki i tutaj przyjdą nam z pomocą. Często przecież prezentami są różnego rodzaju formy artystyczne, które pozwalają na wykorzystanie bardzo wielu różnorodnych materiałów.

A teraz idziemy na jednego!

Wesela. Któż z nas ich nie lubi. Każdy chce od czasu do czasu wybrać się na wesele. Schody zaczynają się jednak w momencie, kiedy sami musimy takowe przygotować. Nie są to tanie sprawy, więc często szukamy rozwiązań, które pomogą nam wydać mniej.

Na imprezach weselnych wiele rzeczy i miejsc jest oznaczanych. Czy to trunki, czy miejsca siedzące, a nawet plakietki, dzięki którym nieznani sobie goście z miejsca będą wiedzieli, że rozmawiają z wujkiem Andrzejem czy ciocią Krysią. Jest wiele rozwiązań, które pomogą pokazać co, kto i gdzie. Ale najtańsze i jednocześnie bardzo oryginalne są właśnie naklejki.

Oczywiście, wiele zależy od stylu wesela, ale przy tych luźniejszych i bardziej nowoczesnych formatach, przyklejane etykiety sprawdzą się idealnie. Niskim kosztem można przygotować spersonalizowane nalepki z imionami gości czy w ciekawy sposób opisać konkretne napoje znajdujące się na stołach. Tutaj naprawdę nie ma określonej z góry granicy – można okleić co tylko się chce!