Twoje dywany lub tapicerki są bardziej narażone na zabrudzenia? Twoje dzieci w czasie zabaw rozlewają napoje lub wycierają w dywan ręce? A może pies wrócił ze spaceru i naniósł do pokoju sporo błota i piachu? W jaki sposób odkurzacz piorący poradzi sobie z tymi problemami?

Odkurzacz piorący – dlaczego warto mieć go w domu?

Wspomniane sytuacje to niejedyne możliwości zabrudzenia powierzchni dywanowych i tapicerek. Kurz zbiera się na nich nieustannie, a wtarty głęboko we włókna po dłuższym czasie może okazać się trudny do usunięcia. Dywany czy tapicerowane sofy potrafią kosztować duże sumy, dlatego należy traktować je jako inwestycje i regularnie dbać o ich czystość oraz dobry stan. W tym celu zaopatrz swój dom w odkurzacz piorący, który pomoże Ci doprowadzić do czystości powierzchnie dywanowe i tapicerki.

Jak działa odkurzacz piorący?

Aby skutecznie wyczyścić zabrudzone dywany lub tapicerki wystarczy na plamę nałożyć optymalną ilość specjalnego środka czyszczącego. Następnie do akcji wkracza odkurzacz piorący. Woda pod dużym ciśnieniem rozpuszcza płyn i wsiąka we włókna. Tam rozmiękcza brud, który w dalszej kolejności wraz z wodą zostaje wessany do pojemnika na zabrudzenia. Niektóre modele posiadają także dmuchawy, które pomagają szybciej wysuszyć dywany i tapicerki, by można było zacząć używać ich po krótszym czasie.

Postaw na funkcjonalne urządzenie

Aby nie wykorzystywać swojego odkurzacza piorącego wyłącznie w celu okazjonalnego czyszczenia tapicerek lub dywanów, wybierz urządzenie, które doskonale sprawdzi się także w standardowym odkurzaniu na sucho. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje pieniądze zostały zainwestowane mądrze, a urządzenie pomaga Ci utrzymać czystość w całym domu. Na jaki model warto zatem postawić? Jednym z najlepiej ocenianych urządzeń przez użytkowników domowych jest odkurzacz piorący Karcher SE 4001. Oprócz wspomnianych funkcji prania tapicerek oraz odkurzania na sucho jest on zdolny również do:

  • mycia twardych podłóg,
  • czyszczenia ścian pokrytych np. płytkami ceramicznymi,
  • zbierania rozlanych płynów.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz piorący Karcher?

Zasadniczą zaletą tego urządzenia jest jego szeroka funkcjonalność. Ponadto charakteryzuje się on również bardzo dużą wydajnością. Moc urządzenia wynosi 1400 watów, co pozwala na bardzo skuteczne i szybkie czyszczenie powierzchni. Wydajność podnoszą również specjalne ssawki, które umożliwiają zasysanie większości wody z włókien. Dzięki temu powierzchnie schną szybciej i są gotowe do użytkowania w niedługim czasie po czyszczeniu.

Inną kwestią jest bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Nowoczesna technologia, polegająca na zastosowaniu czujnika w zbiorniku wody, zapobiega przelaniu się odkurzacza. W związku z tym w czasie długotrwałej pracy nie musisz martwić się o uszkodzenie urządzenia bądź zabrudzenie czyszczonej powierzchni rozlaną wodą.

Gdzie kupić odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to bardzo dobra inwestycja, która pomoże Ci znacznie zwiększyć skuteczność sprzątania w domu, skrócić jego czas, a także podnieść komfort pracy. Dlatego wybieraj je mądrze, najlepiej u autoryzowanych dystrybutorów oryginalnych sprzętów. Odkurzacze piorące Karcher znajdziesz w sklepie https://www.asc-pro.pl.