W dzisiejszych czasach trudno jest nam wyobrazić sobie codzienność bez smartfona. Korzystamy z niego praktycznie przez cały czas co sprawia, że w chwili kiedy ładujemy baterie telefonu często jesteśmy zmuszeni odłączać go od ładowarki co nie tylko jest kłopotliwe, ale również skraca żywotność baterii.

Nic więc dziwnego, że producenci telefonów zaczęli poszukiwać alternatyw, które zwiększyłyby komfort użytkowników. Taki właśnie był początek ładowarek indukcyjnych, których popularność stale rośnie. W jaki sposób działają? Przekonajmy się.

Czym jest ładowarka indukcyjna?

Ładowarka indukcyjna to urządzenie, które umożliwia bezprzewodowe uzupełnianie baterii w telefonie. Urządzenie to ma postać niewielkiej podkładki, na którą kładziemy nasz telefon. Aby móc z niej korzystać musimy posiadać smartfon, który obsługuje ładowanie bezprzewodowe. Jeśli telefon nie ma takiej funkcji może okazać się, że konieczny będzie również zakup specjalnego etui. Co ważne, większość ładowarek działa w tym samym standardzie, dzięki czemu za ich pomocą możemy ładować telefony różnych marek. Niemniej jednak specjaliści zalecają korzystanie z urządzeń producenta naszego telefonu.

Sporo informacji na temat tych urządzeń znajdziesz również w artykule: “Ładowarka indukcyjna, czyli jak wygodnie ładować telefon w samochodzie”.

W jaki sposób działa ładowarka indukcyjna?

Ładowarki bezprzewodowe wykorzystują zjawisko indukcji, czyli wzbudzania. W ich wnętrzu znajduje się cewka, która wprowadzona w ruch generuje pole magnetyczne. Druga cewka znajduje się wewnątrz naszego smartfona. Gdy umieścimy telefon na ładowarce przechwytuje ona drgania a napięcie, jakie generują fale zamienione zostaje na energię elektryczną. Choć wydawać się może, że jest to bardzo nowoczesna technologia, z której korzysta się od niedawna. Tymczasem tak naprawdę zjawisko to znane jest i wykorzystywane od wielu lat. Zostało ono bowiem opisane już przez Nicola Teslę oraz wykorzystywane np. w przypadku rozruszników serca.

Czy warto kupić tego typu ładowarkę?

To pytanie, które zadaje sobie wielu użytkowników smartfonów. Nie ma w tym nic dziwnego. Nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy na coś, co nie sprawdzi się w praktyce. Na szczęście, w przypadku ładowarek indukcyjnych możemy być wolni od obaw. Koszt zakupu ładowarki indukcyjnej nie jest wysoki. Co więcej, urządzenie to doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie tradycyjna ładowarka nie zdaje egzaminu (np. w podróży lub w pracy). Ładowanie indukcyjne jest szybkie a przy tym wygodne dla użytkownika. Słowem, jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

Podsumowując, ładowarki indukcyjne to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się pełnią komfortu i wygody. Co więcej, dzięki tej metodzie ładowania pozytywnie wpływamy również na żywotność baterii w naszym telefonie. Dlatego też jeśli posiadamy telefon z możliwością ładowania go w ten sposób - warto to wykorzystać i wyposażyć się w nowoczesną ładowarkę indukcyjną. Znajdziesz ją w ofercie medialove.pl.