Pożyczka pozabankowa to rozwiązanie, po które najczęściej sięgamy, gdy znajdziemy się w obliczu nagłych, niezaplanowanych wydatków. Aby uchronić się przed nadmiernym zadłużeniem, decyzję o zaciągnięciu pożyczki należy podjąć świadomie i rozważnie. W jakich sytuacjach warto wziąć pod uwagę taki rodzaj wsparcia finansowego?

Czy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki pozabankowej, koniecznie trzeba przeanalizować warunki, na jakich jest ona udzielana przez firmę pożyczkową. Należy zwrócić uwagę na RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania), czyli całkowity koszt zobowiązania wyrażony w wartości procentowej w skali roku. Z reguły pożyczki pozabankowe są wyżej oprocentowane niż kredyty udzielane przez banki. Pomimo to mają one sporo zalet.

O pożyczkę można wnioskować online, bez wychodzenia z domu, wystarczy dostęp do Internetu. Niektóre podmioty gwarantują przelew pieniędzy na konto już w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Wiele firm pożyczkowych dostarcza gotówkę bezpośrednio do domu, za pośrednictwem przedstawiciela, który przychodzi w umówionym terminie.

Nowym klientom firmy pożyczkowe bardzo często oferują pożyczkę za darmo, tj. jeżeli pożyczona kwota zostanie spłacona w wyznaczonym terminie, to nie są doliczane żadne dodatkowe opłaty. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że każdy dzień zwłoki w spłacie będzie już generował koszty i wartość zadłużenia będzie powiększona m.in. o ustalone odsetki. Wysokość takich kredytów nie przekracza zwykle 3 000 złotych.

Aby znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę, możemy skorzystać z rankingów pożyczek online. Wiarygodność firmy pożyczkowej potwierdzają komentarze innych konsumentów, a także dane z Rejestru Firm Pożyczkowych.

Pożyczka bez wychodzenia z domu? Teraz jest to możliwe. Sprawdź.

Kiedy najczęściej sięgamy po wsparcie w formie pożyczki pozabankowej?

Powodów, które mogą skłonić nas do zaciągnięcia pożyczki, jest wiele. Najczęściej jest to niespodziewany wydatek. Szybkie wsparcie finansowe potrzebne jest, gdy np. popsuje się samochód, którym dojeżdżamy do pracy.

Wiele osób sięga po pożyczkę pozabankową, gdy nie chce tłumaczyć się, na co mają zostać przeznaczone pieniądze. Kiedy z jakichś powodów nie chcemy zdradzać swoich planów, pożyczka pozabankowa może być dobrym wyjściem z sytuacji.

Powodem, dla którego sięgamy po pożyczki, jest także chęć samorealizacji i zdobycia nowej wiedzy. Kurs na prawo jazdy, kurs angielskiego, kurs szycia na maszynie, kurs programów komputerowych, nowe umiejętności mogą pomóc nam w znalezieniu nowej, lepiej płatnej pracy. W konsekwencji zaciągnięcie pożyczki może realnie poprawić naszą sytuację finansową.

Firmy pożyczkowe najczęściej oferują pożyczki o niewielkiej wartości, zwykle do 5 000 złotych. Jeżeli więc potrzebujemy stosunkowo niewielkiego wsparcia finansowego, pożyczka pozabankowa może okazać się korzystniejsza niż kredyt bankowy.