O tym, że picie yerba mate wraz z ziołami przynosi wiele korzyści, wiedzą od najdawniejszych czasów paragwajskie zielarki. W Paragwaju bardzo często zalewa się yerbę wodą z ziołami (czy też po prostu wyciągiem ziołowym). Ostrokrzew paragwajski z uwagi na dużą ilość saponin, wzmacnia bowiem działanie innych ziół. Uzyskujemy tym samym niezwykle zdrowy napar i możemy dobrać pod swoje aktualne potrzeby odpowiednie do niego zioła. Przydatne zatem są mieszanki yerby z dobrej jakości ziołami, skomponowanymi według sprawdzonych zielarskich receptur.

Rośliny: dla zdrowia, relaksu i energii

Wśród yerba mate z ziołami w sklepie https://www.yerbamarket.com, znajdziemy zarówno znane, jak i bardziej unikatowe rośliny. Kompozycje urozmaicają energetyczne działanie yerby, ale także smakowe.
Cynamon z goździkami na rozgrzanie i wzmocnienie metabolizmu ze wspaniałym piernikowym aromatem! Znany wszystkim łopian, którego „rzepy” nasze pupile przynoszą ze spacerów, to zaś nieoceniony pomocnik przy detoksie organizmu. Ponadto łagodzi bóle reumatyczne, obniża poziom cukru we krwi i zwiększa produkcję soków żołądkowych. Wśród ziół dodawanych do yerba mate znajdziemy też cykorię podróżnik, kolejne remedium na kłopoty trawienne – jej korzeń zawiera probiotyk inulinę, dzięki czemu wraz z yerbą nasze jelita odzyskują właściwą florę bakteryjną.
Kolejną rośliną jest wierzbownica drobnokwiatowa, która pomaga w stanach zapalnych dróg moczowych, jelit, żołądka. Zapobiega także przerostom gruczołu krokowego, działa moczopędnie, oczyszczając organizm z metali ciężkich oraz ogólnie – przywraca równowagę hormonalną w organizmie. Ruta z kolei, to wspaniałe ziele dla kobiet, ponieważ swoim rozkurczowym i rozluźniającym działaniem pomaga przy bolesnych miesiączkach lub bólach brzucha. Poza tym wspomaga pracę nadnerczy i obniża poziom cukru we krwi. Jest pełna antyoksydantów, więc tak jak yerba: wzmacnia, oczyszcza i odświeża organizm.

Wymienione rośliny od wieków towarzyszą ludziom, jako leki – kiedy pijemy je wraz z yerba mate, wzmacniamy ich działanie, sama yerba natomiast, to wdzięczna towarzyszka i przewodniczka na drodze do pełni zdrowia!