Depilacja laserowa to skuteczny zabieg kosmetyczny. Opiera się na zastosowaniu zjawiska zwanego fototermolizą, w którym wiązka emitowanego przez laser światła przenika przez skórę i ulega pochłonięciu przez melaninę. Największe stężenie tego barwnika znajduje się w mieszkach włosowych, dzięki czemu powstała energia cieplna pozwala na skuteczne zniszczenie cebulek. O czym warto pamiętać przed przystąpieniem do zabiegu?

Przygotowanie do depilacji laserowej

Przed wykonaniem depilacji laserowej skóry nie wolno podrażniać. Nie można stosować zarówno wosku oraz depilatorów elektrycznych, jak i samoopalaczy czy gruboziarnistych peelingów. Skóra poddawana naświetleniom nie powinna też posiadać żadnych widocznych zmian skórnych, na przykład świeżych blizn lub skaleczeń. W przypadku niskiej wrażliwości na ból, zalecane jest posmarowanie skóry maścią znieczulającą.

Przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja laserowa Gliwice to zabieg, który przeprowadzić można dopiero po spełnieniu pewnych wymagań. Nie powinna być wykonywana w przypadku osób, które cierpią na opryszczkę, bielactwo lub łuszczycę. Czynnikiem dyskwalifikującym jest również duża wrażliwość skóry na światło, wynikająca ze stosowania światło-uczulających leków oraz ziół. Zabiegu powinny też unikać kobiety w ciąży oraz osoby ze skłonnością do pojawiania się przebarwień.

Skuteczność depilacji laserowej

Poziom skuteczności depilacji laserowej uzależniony jest m.in. od koloru owłosienia oraz karnacji. Najłatwiejsze jest usuwanie włosów grubych oraz ciemnych. Depilacja laserowa nie jest jednak przeznaczona dla osób o bardzo ciemnej karnacji, ze względu na wysokie stężenie melaniny w naskórku oraz skórze właściwej. Zabieg nie jest z tego samego powodu wykonywany także na osobach, które posiadają opaleniznę. W dziedzinie takiej, jak depilacja laserowa Gliwice zapewniają dostęp do wielu doświadczonych lekarzy. Wybierając najlepszego specjalistę można mieć pewność, że naświetlanie laserem zostanie przeprowadzone w profesjonalny i skuteczny sposób.

Depilacja laserowa- http://idealnie.eu/

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły