Lakiery hybrydowe zdobyły już taką popularność, że coraz więcej z nas decyduje się na wykonywanie zabiegu manicure w domu. Produkty do stylizacji paznokci są łatwo dostępne i tym bardziej warto rozpocząć przygodę z hybrydą. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w zestawie startowym. Semilac, Indigo, Victoria Vynn – producentów dobrej jakości produktów nie brakuje!

Zaaplikowanie lakieru hybrydowego to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż żele czy tipsy. Co więcej, efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku lakieru standardowego. Warto zatem rozpocząć przygodę z hybrydą.

Odpowiednio dobrane akcesoria czy gotowe zestawy startowe – Semilac, Elisium lub inne? Wybór produktów jest tak duży, że trudno się zdecydować. Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z hybrydą, warto wiedzieć, czy kierować się podczas zakupów. Przede wszystkim musimy jednak ustalić, czego potrzebujemy – będą to nie tylko lakiery Semilac czy inne, ale także lampa, frezarka itd.

Semilac – zestaw do manicure

Jeśli decydujemy się na gotowy zestaw, wybierzmy cenionego producenta – np. Semilac, Indigo itp. Mamy wtedy pewność, że otrzymamy produkty wysokiej jakości, które znacznie ułatwią nam pracę i zachęcą do eksperymentów. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wiele zestawów zawiera wiele ciekawych gadżetów, mimo że nie wszystkie przypadną do gustu każdej z nas – jak np. pyłki do zdobień itp.

Będą jednak odpowiednie na początek, w atrakcyjnej cenie, a także sprawdzą się jako prezent. Zestawy są tak kompletowane, że niczego w nich nie brakuje, ale zwykle są dobre jako startery. Później i tak musimy je rozbudowywać, kupić kosmetyki i inne akcesoria o większej pojemności, gdyż szybko się one kończą.

Tu można się zapoznać z aktualną ofertą marki Semilac - manibeauty.pl/pl/c/Semilac-cala-oferta-marki/53

Dobra inwestycja

Za manicure w salonie kosmetycznych musimy zwykle zapłacić ok. 80-150 złotych. Warto nauczyć się wykonywać ten zabieg samodzielnie – zestaw do hybrydy to inwestycja, ale też ogromna frajda! Malowanie paznokci wciąga, a zatem dobrze mieć co najmniej kilka lakierów – jeden czy dwa to za mało nawet na początek. Możesz zdecydować się na lakiery hybrydowe Semilac czy inne kupowane pojedynczo albo na ich zestaw.

Wielu producentów oferuje różne zestawy – podstawowe i bardziej zaawansowane. Te drugie zawierają lepszą lampę, co wpływa też na ich cenę – można wybrać na przykład zestaw do hybrydy Semilac za ok. 600 zł z lampą o większej mocy. Najtańsze zestawy kosztują ok. 150 zł, obejmują 2-3 lakiery, bazę i top coat, oliwkę, patyczki, pilniczki i waciki, a także podstawową lampę.

Kompletujemy zestaw samodzielnie

Jeśli jednak samodzielnie kompletujemy zestaw do manicure hybrydowego, potrzebujemy lakierów – Semilac, Provocater itd., bazy hybrydowej, topu, cleanera, pilnika (np. w kształcie banana), wacików bezpyłowych, bloczka polerskiego, drewnianego patyczka do odsuwania skórek, lampy UV lub LED (mocniejsza, ale droższa), acetonu lub frezarki.

Wybierając jedynie potrzebne nam produkty, prawdopodobnie wydajemy jednak mniej – własny zestaw to atrakcyjna cenowo alternatywa. Dobrym pomysłem jest też zakup dobrej lampy, Semilac lub innego cenionego producenta, a także lakierów wysokiej jakości – resztę produktów można kupić tańszych.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły