Blaty marmurowe świetnie się prezentują - jednolity, lśniący blat z kamienia o niesamowitej strukturze i oryginalnej estetyce. To idealna propozycja do każdej kuchni, która w swoim pierwotnym założeniu ma być bardzo nowoczesna, elegancka, a nawet minimalistyczna. Trzeba jednak przyznać, że blat marmurowy oprócz tego, że cechuje się bardzo wysoką estetyką i może pełnić funkcje dekoracyjne, jest też dość wymagający w codziennym utrzymaniu.

Co warto wiedzieć o blatach marmurowych?

Są bardzo trwałe, solidnie wykonane i przy odpowiednim sposobie użytkowania mogą być dla naszej kuchni propozycją na długie lata. Odporne na wysoką temperaturę jak i na rzeczy wyjęte wprost z zamrażalnika, wytrzymałe, a przy tym nie blaknące z czasem, chłodne w dotyku i niezmiennie piękne - ale pod warunkiem, że się o nie odpowiednio dba. Blaty marmurowe dość łatwo czyści się z różnego rodzaju zabrudzeń, gdyż brud do nich nie przywiera, często wystarczy szmatka nasączona samą wodą lub też wodą z dedykowanym środkiem czyszczącym.

Warto jednak wiedzieć, że marmur należy do takich materiałów, które łatwo nasiąkają wodą, a żeby temu zapobiec najlepiej jest wykonywać regularną impregnację takiego blatu. Niestety, pozostawiane na marmurowym blacie kałuże wody mogą odcisnąć się na nim w postaci nieestetycznych zacieków, osadów z kamienia czy też co gorsza - przebarwień, które mogą okazać się dość trudne do usunięcia. Dlatego też należy wziąć sobie do serca to, aby za każdym razem blat wycierać do sucha ściereczką - w ten prosty sposób będzie można cieszyć się jego pięknem przez bardzo długi czas bez większych problemów.

Jeśli natomiast chodzi o podatność na zarysowania tego materiału to odrobinę lepiej sprawdza się on niż najzwyklejszy blat laminowany czy nawet drewniany, co nie oznacza, że jest całkowicie odporny na tego rodzaju uszkodzenia - na pewno warto być ostrożnym, szczególnie w przypadku bardzo ostrych noży i innych narzędzi kuchennych. Jeśli tylko nie będziemy niczego kroić bezpośrednio na blacie - nie powinien on ulec zarysowaniu.

Blaty marmurowe- uslugikamieniarskie.com

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły