Kupowanie butów w sklepach internetowych staje się coraz popularniejszą praktyką. W sieci mamy o wiele większy wybór modeli, korzystniejsze ceny i dostęp do produktów najwyższej jakości, często prosto od samego producenta. Dzięki szczegółowym tabelom rozmiarowym, wybór idealnie dopasowanego rozmiaru bez przymierzania nie jest niczym trudnym. Czy kupowanie butów online faktycznie jest bezpieczne? Na co zwrócić uwagę, zanim złożymy zamówienie?

Tym, co najważniejsze w przypadku sklepów działających online, jest czytelna i intuicyjna strona internetowa. Przy każdym produkcie powinny znajdować się dokładne informacje o tworzywach, z których buty zostały wykonane, ich parametrach, kolorze, wysokości obcasa. Do tego konieczne są zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które dokładnie zaprezentują wszelkie detale i rzeczywisty wygląd obuwia. Drugą ważną kwestią jest jakość oferowanych rzeczy i opinie na temat sprzedawcy lub danego producenta. Im lepsze materiały i sposób produkcji, tym większa pewność, że buty posłużą nam przez wiele kolejnych lat. Doskonałą jakość oferują zwłaszcza te marki, które wytwarzają buty zgodnie z tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi, np. firma Neścior. Są to rzeczy wyjątkowe, wykonywane z dbałością o detale i zdecydowanie wygodniejsze, niż modele produkowane taśmowo.

Tym, co zachęca do zakupu w sklepach działających online, jest również zdecydowanie większy wybór wzorów, form i kolorów. W sieci częściej znajdziemy buty nietuzinkowe, wyróżniające się. Kolejną zaletą zakupów internetowych jest większa szansa na znalezienie produktów dobrych jakościowo, ale dostępnych w znacznie niższych cenach niż w tradycyjnych sklepach. Obserwując strony producentów, często natrafimy na atrakcyjne przeceny i sezonowe wyprzedaże. Dzięki temu mamy dostęp do pięknych butów wykonanych z naturalnej skóry, zamszu, czy nubuku, które nie tylko kosztują mniej, niż stacjonarnie, ale są również wyjątkowo trwałe i objęte nawet roczną gwarancją.

Mierzenie długości stopy i dopasowywanie wkładki. Kilka ważnych zasad

Oczywiście tym, co budzi największe wątpliwości wśród wielu osób, jest wybór właściwego rozmiaru bez przymierzania. W końcu ma to ogromny wpływ nie tylko na samą wygodę, ale również na zdrowie naszych stóp. Z tego względu, zawsze kupujmy w tych e-sklepach, które udostępniają swoim klientom szczegółowe tabele rozmiarów. Jak zmierzyć długość stopy i dowiedzieć się, jaka wkładka będzie dla nas idealna? Istnieją dwie popularne i sprawdzone metody mierzenia. Pierwsza z nich polega na tym, aby stanąć na kartce papieru i odrysować stopę. Później wystarczy zmierzyć odległość pomiędzy końcem pięty a czubkiem dużego palca.

Możemy również przystawić tylną część stopy do ściany, a potem odmierzyć odległość od ściany do dużego palca. Otrzymana długość – zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego sposobu – określi rozmiar pasującej wkładki. Według producentów warto dodać do wyniku około 0,5 cm. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nic nie będzie nas uwierać i obcierać. Pamiętajmy też, że zanim złożymy zamówienie, należy sprawdzić warunki zwrotu i wymiany, w razie, gdy wybrany produkt nie będzie wystarczająco wygodny lub po prostu nie spełni naszych oczekiwań.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły