Obecnie, gdy coraz więcej mówi się o tym, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna, siłownie cieszą się dużą popularnością. Coraz więcej osób kupuje karnety, by popracować nad formą, wyrzeźbić mięśnie czy zgubić zbędne kilogramy. Jaki sprzęt można znaleźć na siłowni i jakie urządzenia cieszą się największą popularnością?

Steppery i rowerki
Wszelkiego rodzaju sprzęt cardio chętnie wybierany jest przez panie, a także przez osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Sprzęt cardio umożliwia także zrobienie odpowiedniej rozgrzewki przed przejściem do ćwiczeń z innymi urządzeniami, hantlami czy sztangami. Cieszy się popularnością wśród nowych bywalców siłowni, którzy chcą zacząć od czegoś prostego, jak również wśród miłośników treningu obwodowego i interwałowego.

Ergometr
Nie każda siłownia posiada tak zwanego „wioślarza”, ale wszędzie, gdzie się pojawi, cieszy się on dużą popularnością. Ergometr jest bardzo ceniony ze względu na to, że podczas ćwiczeń pozwala zaangażować wiele partii mięśni, a tym samym przyczynia się do efektywnego spalania tłuszczu. Taki sprzęt do siłowni umożliwia wzmocnienie stawów, mięśni ramion, nóg i pleców. To także rozwiązanie dla osób, które nie lubią rutyny, gdyż sam sposób ćwiczenia jest nietypowy i przyjemny, zupełnie inny niż klasyczne ćwiczenia, które wielu osobom już dawno zdążyły się znudzić.

Sztanga i hantle
Niezbędny sprzęt do siłowni to oczywiście także sztanga i hantle, czyli przyrządy ponadczasowe, które nigdy nie tracą na popularności. Sztanga to jeden z najlepszych, a jednocześnie najbardziej profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń z wolnym ciężarem. Pozwala nie tylko na szybkie osiągnięcie efektów. To także sposobność, by popisać się przed innymi bywalcami siłowni swoją siłą i wytrzymałością. Nic dziwnego, że przed sztangą w godzinach szczytu często gromadzi się kolejka zniecierpliwionych mężczyzn. Równie oblegany jest stojak z wolnymi ciężarami. Z hantli korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Umożliwiają one wykonywanie naprawdę wielu ćwiczeń i dobranie odpowiedniego obciążenia, dlatego są bardzo rozchwytywane.

Bosu
Duże zainteresowanie wzbudza także bosu – niepozornie wyglądający sprzęt do siłowni, który od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Bosu doskonale sprawdza się przy treningach grupowych organizowanych na siłowni, jak również jako świetny dodatek do treningów personalnych. Bosu stanowi połączenie stepu z piłką – wygląda jak połowa kuli opartej na elastycznej podłodze. Pozwala na ćwiczenie równowagi, jak i na wzmacnianie mięśni. Gumowa kopuła uginająca się pod ciężarem ciała wymusza napięcia mięśni brzucha, pleców czy nóg, natomiast po obróceniu sprzętu można efektywnie pracować chociażby nad zwiększeniem siły ramion.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły