Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje chwili wytchnienia, relaksu, oderwania się od problemów dnia codziennego. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest masaż.

A co, gdyby przyjemność masażu połączyć z miejscem gdzie możesz się napić wyśmienitej kawy i spotkać się ze znajomymi? Dzięki współpracy najlepszych warszawskich salonów masażu i nescafe dolce gusto sami będziecie się mogli o tym przekonać.

Masaż to jedna z najstarszych metod leczniczych i relaksacyjnych. Wywodzi się z Indii i Chin. Z powodzeniem jest stosowany od 3000 lat p.n.e. Korzystnie wpływa na cały organizm człowieka. Masaż to zabieg leczniczy usprawniający lub kosmetyczny. Polega na ugniataniu, głaskaniu, oklepywaniu i wstrząsaniu tkanek – głównie mięśni. Można go wykonywać ręcznie, za pomocą strumienia wody lub urządzeń do tego służących. Ma na celu rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększa miejscowo przemianę materii. Powoduje rozluźnienie mięśni i tkanek położonych pod skórą.

Masaż i picie kawy to niewątpliwie dwie przyjemności. Wspólnie z salonami masażu z Warszawy postanowiliśmy stworzyć miejsce ,w który będziecie mogli zasmakować ich obu. To salon masażu warszawa i kawiarnia z nescafe dolce gusto.

Technik masażu jest wiele. To od masażysty zależy jego odpowiednie dobranie, gdyż masaż nie jest obojętny dla organizmu - istnieją czasami przeciwskazania do jego wykonania. Masażowi mogą poddać się klienci ze schorzeniami narządu ruchu, po urazach, przy chorobach gośćcowych, neurologicznych, bólach głowy, chorobach kobiecych, dla urody i.t.d. Rodzaje masaży : klasyczny, relaksacyjny, kosmetyczny, leczniczy, izometryczny, sportowy, segmentarny, odchudzający, dla kobiet w ciąży i po porodzie, stóp, antycellulitowy, limfatyczny, kręgosłupa, aromaterapeutyczny, tajski i wiele, wiele innych. W ostatnim czasie zmieniło się do niego podejście. Przestał być tylko zabiegiem medycznym. Zaczęliśmy dbać o swoje zdrowie i korzystamy z masażu dla przyjemności i profilaktycznie. Niewątpliwie duży wpływ na podejście do masażu mieli przybysze z innych kultur – szczególnie azjatyckich.

Kawa, podobnie jak masaż ma bogatą historię. Owoce kawowca wykorzystywano już w pierwszym tysiącleciu p.n.e. na terenach Etiopii. Nie prowadzono plantacji ale zbierano je ze stanowisk naturalnych. Gotowane owoce spożywano z dodatkiem masła i soli. W trzynastym lub czternastym wieku kupcy arabscy przywieźli kawę do Jemenu. To tam nauczono się ją prażyć i przyrządzać. Niemiecki botanik i podróżnik Leonard Rauwolf jako pierwszy Europejczyk opisał smak kawy. Na starym kontynencie kawa zagościła w szesnastym wieku za sprawą brytyjskiej i holenderskiej kompanii wschodnioindyjskiej. Kawa była droga i nie każdemu smakowała.

Dzisiaj rzadko kto nie zaczyna dnia od małej czarnej. Smaki się wysublimowały, dlatego producenci kawy mają duże pole do popisu. Kawa jest nieodłącznym elementem spotkań, różnych uroczystości rodzinnych i napojem pitym w pracy.

 

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...