Jesteś kobietą, która nie boi się nowych wyzwań? Chcesz spróbować czegoś nowego i poczuć jak w Twoich żyłach płynie jedynie adrenalina i endorfiny?

Możesz przekonać się, czym jest prawdziwa wolność i spełnić marzenie o lataniu. A może znasz wyjątkową, odważną kobietę, której pragniesz podarować wyjątkowy prezent? Zdecyduj się na skok ze spadochronem w tandemie.

Skoki spadochronowe z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność. Te wyjątkowe wrażenia dostępne są już nie tylko dla doświadczonych skoczków, ale także osób, które nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego ze sportami ekstremalnymi. Ta nietuzinkowa rozrywka przyniesie ogromną radość zarówno mężczyznom, jak i kobietom. W świecie skoków spadochronowych wiele pań realizuje swoje pasje, podbijając przestworza coraz to nowymi rekordami w skokach samodzielnych oraz kilkuosobowych formacjach. Nie brakuje również pań, które decydują się na nietuzinkowe emocje, towarzyszące skokom tandemowym.

Skok ze spadochronem w tandemie odbywa się w dwie osoby. Skacze instruktor wraz z pasażerem. Nie wymaga to specjalnych przygotowań, ani doświadczenia. Osoba, która zgłasza się na to niesamowite przeżycie przechodzi krótkie szkolenie. Prowadzi je doświadczony tandem pilot, czyli skoczek, który ma na swoim koncie najczęściej kilka tysięcy skoków, a także przeszedł specjalne szkolenie. To na jego plecach znajduje się spadochron. Przed skokiem tandemowym wyjaśnia on pasażerowi zasady bezpieczeństwa, kwestie techniczne oraz poszczególne etapy skoku. Pomaga także dobrać odpowiedni kombinezon oraz zakłada danej osobie uprząż, którą później przypina do siebie w samolocie.

Po tym przygotowaniu następuje krótki lot dwusilnikowym samolotem i kiedy instruktor sprawdzi wszystkie zabezpieczenia, dochodzi do najbardziej wyczekiwanego momentu, czyli wyskoku. Jest to niezapomniana dawka adrenaliny, która ogarnia całe ciało. Mózg wytwarza ogromną ilość hormonów szczęścia, a towarzyszącego temu uczucia wolności nie da się z niczym porównać. Zanim instruktor otworzy spadochron przez około 60 sekund tandem spada z prędkością ponad 200km/h. Na bezpiecznej wysokości czasza spadochronu zostaje otwarta i uczestnicy skoku jeszcze przez kilka minut szybują nad ziemią. Można wtedy podziwiać piękne widoki i przez chwilę poczuć się jak ptak i spełnić marzenie o lataniu. Podniebna przygoda kończy się miękkim lądowaniem na nogach instruktora.

Koszt skoku tandemowego zaczyna się już od 550 zł. Zależy on od wybranej wysokości wyskoku (3000m lub 4000m.). Od niej zależy też długość swobodnego spadania (30 lub 60 sekund). Dodatkowo do każdego skoku pasażer może dokupić filmowanie ze zdjęciami. W tej opcji w trakcie całego wydarzenia tandemowi towarzyszyć będzie dodatkowy skoczek-kamerzysta, który wykona profesjonalne zdjęcia oraz film. Rejestracji na skok ze spadochronem oraz wszelkich formalności dokonać można przez Internet, wchodząc na stronę www.skydive.pl i wybierając interesującą opcję. Warto też zapoznać się z aktualnymi promocjami.

Skok w tandemie będzie idealnym wyborem dla każdej kobiety, która chciałaby przeżyć niesamowitą przygodę. Zrób sobie lub bliskiej Ci osobie niezapomniany prezent na wyjątkową okazję. Będzie to z pewnością oryginalny upominek, który uświetni urodziny, imieniny, rocznicę, wieczór panieński czy np. zbliżający się dzień kobiet. Wprawdzie sezon spadochronowy zaczyna się w kwietniu, ale kupiony voucher na skok ważny jest 12 miesięcy, a osoba obdarowana może wybrać dogodny dla siebie termin skoku.