Firmy, które zajmują się produkcją drzwi, oferują nam różne rozwiązania dopasowane do odmiennych potrzeb poszczególnych odbiorców. Niektóre z nich okazują się bardziej, inne zaś mniej popularne, a jeszcze inne pojawiają się i znikają wraz z modą. Niemniej jednak, wiele spośród nich to idee niezwykle interesujące, ponieważ dzięki swojej specyfice mogą korzystnie wpłynąć na wiele aspektów użytkowania pomieszczenia.

Jednym z takich rozwiązań są drzwi przesuwne, które z pewnością zasługują na uwagę wielu inwestorów. Dlaczego? Jakie są zalety stosowania drzwi przesuwnych w mieszkaniu, biurze czy w dowolnym innym miejscu? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Nietypowa stylistyka

Pierwszą i niewątpliwie bardzo ważną kwestią związaną z wykorzystaniem drzwi przesuwnych jest ich nietypowy i potencjalnie bardzo atrakcyjny wygląd. To rozwiązanie, mimo rosnącej w ostatnich latach popularności, wciąż jest spotykane dość rzadko, dlatego zastosowanie go to gwarancja oryginalności wystroju, a także wprowadzenia do wnętrza powiewu nowoczesności. Drzwi przesuwne mogą być ozdobą wnętrza lub sprytnie wkomponowanym i mało rzucającym się w oczy obiektem. W zależności od potrzeb inwestora, mogą przesuwać się wzdłuż ściany lub wręcz chować się w jej wnętrzu w momencie otwarcia, co tym bardziej podkreśla nietypowość tego rozwiązania. Ponadto, do dyspozycji mamy szeroką gamę materiałów, które mogą dodatkowo uzupełnić wystrój i uwydatnić rolę, jaką pełnią w nim drzwi.

Sposób na większą przestrzeń

Drzwi przesuwne to także świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dużą przestrzeń, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości jej ograniczenia. Mogą być one znacznie szersze od typowych drzwi, tworząc dużo większe przejście i nie zaburzając proporcji pomieszczenia (wyobraźmy sobie typowe drzwi szerokie na, powiedzmy, 1,5 m). Dlatego można rozdzielić nimi na przykład salon i jadalnię, na co dzień mając dwa mniejsze pomieszczenia, zaś w razie potrzeby uzyskując jedno o znacznie większej powierzchni.

Drzwi przesuwne powiększają także optycznie, gdyż w przeciwieństwie do drzwi rozwieralnych, po otwarciu praktycznie ich nie widać. Te drugie zaś często sprawiają wrażenie, że pokój jest mniejszy oraz zasłaniają pewną jego część - ma to tym większe znaczenie, im mniejsze jest wnętrze. Drzwi przesuwne sprawdzą się więc pod względem funkcjonalnym we wszystkich niewielkich pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr powierzchni.

Dowolność formy

Producenci oferują wiele różnych rozwiązań drzwi przesuwnych, dlatego inwestorzy mają pełen wybór i możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. W sprzedaży znajdziemy rozwiązania ze skrzydłem pojedynczym, podwójnym i teleskopowym (dwa skrzydła podczas otwierania zachodzą na siebie - wymaga to podwójnej prowadnicy). Mniejsze ograniczenia są narzucone także na kształt drzwi - dostępne są nie tylko skrzydła płaskie, ale i łukowe, pozwalające uzyskać we wnętrzu ciekawe, półokrągłe formy. To wszystko sprawia, że możliwości wkomponowania tego rodzaju drzwi w wystrój wnętrza są niemal nieograniczone.

Drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie do wielu typów pomieszczeń. Są bardzo estetyczne i nowoczesne w swojej formie, dlatego świetnie pasują do modnego obecnie stylu wykończenia wnętrz. Ponadto, oferują szereg praktycznych korzyści, które z pewnością doceni każdy inwestor.Źródło zdjęć
W artykule wykorzystano zdjęcia z Drebud.pl - witryny internetowej firmy wykonującej indywidualne projekty okien, drzwi i ogrodów zimowych.