Szambo ekologiczne jest szambem bezodpływowym, które produkowane jest o różnych średnicach oraz kształtach. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób kierujących się w życiu dbaniem o przyrodę. Na zbiornik składa się osadnik gnilny, za którym zamontowany jest układ drenażu rozsączającego.
Zbiorniki na szamba ekologiczne doskonale spiszą się w instalacji w gruntach podmokłych bądź też na terenach utrudniających wysokie wykopy.

Szamba ekologiczne sprawdzą się również w funkcji magazynowania chemikaliów oraz substancji ropopochodnych i oleistych, co więcej - mogą też posłużyć jako zbiorniki na wodę deszczową, przeciwpożarową i żywność. Dzięki kształtowi szamb ekologicznych oraz zastosowaniu nowoczesnej technologii zbiorniki stanowią perfekcyjnie trwałą, szczelną budowę, która bez wątpienia da radę wytrzymać nacisk na ziemię i zapobiec przedostaniu się ścieków do gleby czy wód gruntowych. Szamba ekologiczne znajdują swoje zastosowane jako szamba przydomowe w domkach jednorodzinnych.

Należy jednocześnie pamiętać, że w momencie gdy warstwa ziemi nad zbiornikiem przekracza jeden metr, powinno się zakupić zbiornik wzmocniony.

Szamba ekologiczne wyróżniają się posiadaniem następujących atutów:

 

  • Podczas ich stosowania do środowiska nie przedostają się żadne zanieczyszczenia,

  • Spełniają wszystkie wymagania prawne w obszarze jakości wprowadzanych do gleby ścieków,

  • Istnieje możliwość instalowania ich w ciężkich warunkach gruntowych - np. pod ciągami komunikacyjnymi, a także, w razie potrzeby, rozbudowywania lub przenoszenia,

  • Są bardzo ekonomiczną opcją, a jego koszt zwraca się nawet po 24 miesiącach użytkowania,

  • Posiadają zwykle kilkuletnią gwarancję,

  • Są chronione przez hydroizolację zewnętrzną, czyli masy asfaltowe.

 

Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne stosowane obecnie w szambach ekologicznych charakteryzują się bezawaryjnością, użyciem elementów o najwyższej jakości, precyzją, możliwością powiększania istniejących obiektów poprzez dołączenie kolejnych modułów, jak również izolacją i uszczelnieniem wyrobów z zastosowaniem chemii budowlanej czołowych producentów.

 

Artykuł napisany we współpracy z producentem szamb ekologicznych i innych - firmą Kamal-Bet.