Zielona herbata Matcha. Herbata Matcha dotarła do Europy, filiżanka kawy przestanie być potrzebna.  Dzięki tradycyjnej ceremonii herbacianej będziesz mógł napić się zarówno gorącej herbaty zielonej, jak i orzeźwiającego napoju, w zależności, na co masz w danym momencie ochotę. Matcha nada Twojemu życiu lepszego smaku, przekonaj się sam. 

  • Co to jest Matcha?
  • Matcha — zalety
  • Stosuj herbatę Matcha nie tylko dla siebie
  • Ouritsu Matcha latte i nie tylko

Co to jest Matcha?

Matcha to rodzaj zielonej herbaty spożywanej w Japonii od wieków, którą zazwyczaj spożywa się z gorącą wodą. Jest często używana w japońskich ceremoniach parzenia herbaty i zyskuje popularność w świecie zachodnim. Matcha jest wytwarzana poprzez zmielenie liści zielonej herbaty na proszek za pomocą kamiennego młynka zwanego kamieniem Matcha lub przez miażdżenie ich za pomocą bambusowej mochi-scoop zwanej chasen. Powstały proszek jest następnie ubijany z gorącą wodą i zazwyczaj wlewany do misek lub kubków, gdy tylko jest gotowy, zanim proces można powtórzyć wiele razy.

Matcha - zalety

Matcha to japońska sproszkowana zielona herbata, stosowana od wieków, a obecnie zyskująca popularność jako składnik napojów i deserów. Znana jest również jako „król herbat” ze względu na wiele korzyści zdrowotnych. Ma wiele zalet, w tym właściwości przeciwutleniające i łatwość wykonania w domu. Stała się coraz bardziej popularnym składnikiem napojów ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Matcha jest również świetna dla Twojej skóry ze względu na jej właściwości przeciwutleniające. Jedno z badań wykazało, że picie matchy może zmniejszyć produkcję melaniny, aby zapobiec rakowi skóry i plamom starczym.

Stosuj herbatę Matcha nie tylko dla siebie

Zdrowotne właściwości matchy dotyczą nie tylko tych, którzy ją piją, ale także zwierząt, które ją spożywają. Matcha może być stosowana jako dodatek do pasz dla zwierząt gospodarskich, który może wzmocnić ich układ odpornościowy i poprawić ich zdrowie

Ouritsu Matcha latte i nie tylko

.

Ouritsu Matcha to japońska zielona herbata w proszku. Wytwarzana jest z najlepszych liści matchy, używanej od wieków w Japonii i Chinach. Wprowadzenie jej spotkało się z dużym zainteresowaniem konsumentów i mediów. Stała się jedną z najpopularniejszych zielonych herbat w Japonii, z ponad 8 miliardami filiżanek spożywanych każdego roku.

Można ją zaparzyć w gorącej lub zimnej wodzie. Smak Ouritsu Matcha jest łagodniejszy niż inne rodzaje matchy, ale ma też wyższą zawartość kofeiny niż inne rodzaje, a także większą wartość odżywczą. Herbaty matcha nie są już tylko do picia; można je również przygotować jako deser lub przekąskę!

Ouritsu Matcha jest doskonałym przykładem tego, jak innowacje mogą wpłynąć na nasze życie i sprawić, że będziemy zdrowsi, szczęśliwsi i bardziej produktywni w pracy lub w domu.