Porcelana jest znana i ceniona od lat. W wielu domach porcelanowe zastawy są nieodłącznym elementem na stole tylko podczas świąt, choć już coraz więcej osób używa porcelanowych serwisów na co dzień.

Porcelana jest znana i ceniona od lat. W wielu domach porcelanowe zastawy są nieodłącznym elementem na stole tylko podczas świąt, choć już coraz więcej osób używa porcelanowych serwisów na co dzień. Wybierając porcelanę należy sugerować się przede wszystkim jakością - jest to bowiem zakup na lata, ale także wyglądem. Możesz wybrać z szerokiej gamy zastawów w kolorze białym oraz ecru - sprawdź, który bardziej Ci odpowiada.

Jakość na pierwszym miejscu

Wybierając zastawę z porcelany należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Choć obecnie porcelana kosztuje mniej niż w dawnych czasach, to wciąż jej cena jest dosyć wysoka i warto dobrze przemyśleć wybór, aby kupić idealny serwis, który będzie cieszył Cię przez wiele lat. Najważniejsza cecha porcelany to przede wszystkim jakość. Kupując porcelanę polskiej marki (np. Maria Paula), masz pewność, że stawiasz na towar najwyższej jakości, a w dodatku ręcznie zdobiony. Wysoka jakość porcelany sprawia, że naczynia są trwałe i odporne na stłuczenia, dzięki temu można je bez obaw myć w zmywarce

Biel czy ecru - co wybrać?

Tak naprawdę wybór koloru porcelany pozostawia dużą dowolność. To od Ciebie zależy, w jakim stylu ugościsz swoich bliskich. Przyjęło się, że biała porcelana jest bardziej elegancka i nadaje się na ważne okazje, takie jak ślub, komunia, chrzest i inne okoliczności, które wymagają szlachetnej oprawy. Oczywiście, dziś już nie trzyma się tak restrykcyjnie zasad, dekoratorzy wnętrz również pozwalają sobie na dowolność i fantazję. Jednak jeśli jesteś tradycjonalistą, to śnieżnobiała zastawa będzie lepsza w przypadku ważnych, eleganckich okazji

Natomiast na co dzień doskonale sprawdzi się serwis porcelanowy w kolorze ecru. Możesz w nim serwować obiad każdego dnia. Delikatny odcień wciąż jest elegancki, ale już nie tak bardzo jak świeża biel. Ponadto wybierając porcelaną w kolorze ecru musisz przykładać większą wagę do kolorów innych elementów na stole. 

Gdzie kupić piękną porcelanę?

Wiesz już, kiedy warto wybrać białą porcelanę, a kiedy tę w kolorze ecru. Warto wybierać sprawdzone zestawy, najlepiej od polskich producentów. Będziesz mieć pewność, że inwestujesz w najwyższą jakość. Piękne zestawy porcelanowe dostępne w wielu wzorach znajdziesz w sklepie internetowym amart.pl:

https://www.amart.pl/category/porcelana-na-sztuki