Podczas pracy musisz dbać nie tylko o to, aby starannie wykonywać powierzone Ci zadania. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo, które zapewnić może strój roboczy. Nie możesz zapomnieć także o nogach, którym właściwe zabezpieczenie przyniosą odpowiednio dobrane buty robocze. Jak wybrać najlepszy rodzaj obuwia? Podpowiadamy!

Do czego służy obuwie ochronne?

Obuwie ochronne, jak sama nazwa wskazuje, służy do tego, aby zapewnić Twoim nogom i stopom bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Noszenie ich jest obowiązkowe podczas wykonywania prac fizycznych, które może skutkować różnymi urazami i kontuzjami. Tego rodzaju obuwie chroni nogi przed mrozem, szkodliwym działanie ciepła, wilgocią czy oparzeniami. Modele obuwia, które znajdziesz w sklepie internetowym https://mado.com.pl/, są w stanie ochronić Cię przed kilkoma rodzajami zagrożeń jednocześnie. Jak zatem wybrać najlepszy ich rodzaj?

Jak wybrać buty robocze?

Jest kilka elementów obuwia, które muszą spełniać określone wymagania. Dzięki temu buty robocze mogą sprawdzić się na co dzień, a przy tym służyć Ci na długie lata.

Przede wszystkim zwróć uwagę na podeszwę buta. Powinna być ona gruba i wytrzymała – jest to szczególnie ważne przy wyborze butów na zimę. Jedynie gruba i solidna podeszwa jest w stanie właściwie ochronić Twoją stopę przed jej zranieniem, np. na skutek nadepnięcia na szkło, gwoździe lub druty. Dodatkowo podczas chodzenia po nierównych terenach, taka podeszwa jest w stanie zapobiec powstawaniu bolesnych otarć i odcisków. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w pracy do maksimum, wybierz buty wyposażone w dodatkową antyprzebiciową wkładkę.

Jeśli podczas wykonywania swojej pracy chodzisz po dachach lub śliskich powierzchniach, zdecyduj się na obuwie antypoślizgowe. Dobrym wyborem może być model z wyższą cholewką, stabilizującą staw skokowy. Dzięki niej zapobiegniesz kontuzjom wynikającym chociażby ze złego postawienia stopy na nierównej powierzchni.

Kluczową kwestią jest także wodoodporność Twoich butów. W pracy spędzasz od 8 do 12 godzin, dlatego chodzenie przez dłuższy czas w przemoczonych butach nie może skończyć się dobrze. Warto więc zainwestować w buty wyposażone w wodoodporną membranę – wówczas deszcz, błoto czy kałuże nie będą stanowiły żadnego problemu.

Buty, które nosisz muszą być „oddychające”. Jest to niezwykle ważne, gdyż w ten sposób obuwie zapobiega nadmiernemu poceniu się stopy. To z kolei może uchronić Cię przed chorobami grzybiczymi, które rozwijają się w wilgotnych środowiskach. Ich późniejsze leczenie może być naprawdę długotrwałe!