Początek listopada to znak, że pora zacząć kompletować prezenty świąteczne. Zadanie, choć przyjemne nie jest łatwe. Oprócz zaplanowania czym obdarowujemy bliskich na gwiazdkę, konieczne jest też uwzględnienie kwestii logistyki i budżetu. Jest to szczególnie ważne, jeśli prezenty świąteczne chcemy kupić online. W tym przypadku zamówienie trzeba złożyć na tyle wcześnie, aby zdążyło ono dotrzeć przed Bożym Narodzeniem. Jak to zrobić? Kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne? Jak nie wydać na nie majątku?

Przede wszystkim lista!

Kupowanie gwiazdkowych upominków warto rozpocząć od zrobienia listy. Pozwoli ona zaplanować komu i co chce się wręczyć.  Listę najlepiej przygotować wpisując obok imienia pomysł na upominek oraz jego cenę. Przy planowaniu upominków warto kierować się zasadą praktyczności i zainteresowaniami obdarowywanego. Dzięki temu każdy otrzyma to, o czym marzył lub co mu jest w danej chwili potrzebne. Jeśli nie ma się pomysłu na prezent, można skorzystać z zawsze sprawdzonych i uniwersalnych rozwiązań. Do takich należą perfumy, kosmetyki, książki, elektronika użytkowa, zestaw kaw czy herbat. Z takiego prezentu ucieszy się zarówno kobieta, jak i mężczyzna w każdym wieku. Na koniec procesu planowania dobrze jest zsumować wszystkie kwoty, dzięki temu będzie się wiedzieć, jaki budżet będzie potrzebny.

Sprawdzaj i porównuj

Jeśli już wiesz, co chcesz kupić pora odszukać sklepy, które mają w swoim asortymencie wymarzone prezenty dla twoich bliskich. Zakupy możesz robić zarówno stacjonarnie, jak i online. Pamiętaj jednak, żeby nie kupować impulsywnie – może to wiele kosztować. Zanim dokonasz zakupu, porównaj ceny w sklepach internetowych. Uwierz, że różnice mogą być kolosalne. Przykładowo perfumy kupione online kosztują znacznie mniej niż te kupowane stacjonarnie. Na zakupach w Internecie możesz oszczędzić nawet do 10%. Podobnie jest w przypadku kosmetyków czy elektroniki użytkowej.

Jeśli zależy ci, aby na bożonarodzeniowych prezentach nie zbankrutować, korzystaj też z promocji. Najlepszą szansą na zakup tanich perfum będzie Black Friday. Jest to święto zniżek, które organizowane jest kilkanaście dni przed świętami. W jego trakcie obniżki na wybrane produkty sięgają nawet 70%. W Black Friday bierze udział większość polskich sklepów. Kolejną okazją jest Cyber Monday, w którego czasie również można upolować tanio perfumy, książki, kosmetyki czy świąteczne dekoracje do prezentów. Oprócz tego w okresie przedświątecznym wiele sklepów proponuje dodatkowe rabaty np. przy większych zakupach lub dni darmowej dostawy. Nie bój się z nich skorzystać!

Pilnuj czasu!

Zakupy online to wygoda i oszczędność czasu – tu nikt nie zaprzeczy. Nic więc dziwnego, że przez Internet chcemy też skompletować bożonarodzeniowe podarki. Pamiętaj jednak, że grudzień to czas wzmożonych zakupów w sklepach internetowych. Może to przełożyć się na to, że paczki z zamówieniami będą szły dłużej niż standardowo. Nie kupuj więc na ostatnią chwilę. Zamówienie tydzień przed Wigilią może skutkować tym, że twój prezent nie dotrze na czas. Jeśli chcesz spać spokojnie, to na internetowe zakupy wybierz się już w listopadzie albo na początku grudnia.