Jesteś miłośnikiem astrologii i pizzy? A czy wiesz, że patronujący Ci znak zodiaku może mieć wpływ na preferencje odnośnie kompozycji składników? Dzieje się tak dlatego, że konkretnym grupom znaków podlegają określone żywioły – one z kolei mają wpływ na nasz temperament, a co za tym idzie: również to co lubimy, a czego nie.

Znaków zodiaku jest dwanaście. Znane są już od czasów starożytnych i wzięły swoje nazwy od obserwowanych na nocnym niebie gwiazdozbiorów. W zależności od położenia słońca na niebie w danym okresie roku, mówi się np. że „słońce weszło w znak Barana” – stąd też urodzonym wtedy osobom przypisuje się patronat właśnie tego znaku. Starożytni, podzielili znaki na cztery grupy odpowiadające czterem żywiołom, według których osoby spod danego znaku mogą posiadać określone cechy. Chcesz poznać swój pizzowy horoskop? Zapraszamy do lektury!

Ogień: Baran, Lew, Strzelec

Te trzy znaki objęte są patronatem najbardziej dwuznacznego żywiołu. Ogień jest niszczycielską siłą, ale bez niego nie mielibyśmy ciepła, ani nie moglibyśmy ugotować jedzenia – w tym także niemożliwym byłoby upieczenie pizzy. Osoby o ognistym temperamencie lubią pizzę z pikantnymi składnikami – peperoni i papryczki jalapenio to obowiązkowe dodatki. Jeżeli jeszcze całość zostanie posypana świeżo zmielonym chili ich kubki smakowe będą w niebie.

Ziemia: Byk, Panna, Koziorożec

Ziemia symbolizuje stabilność i poukładanie. Osoby spod znaków ziemi  nie lubią wymyślnych dodatków. Raczej nie namówisz ich na eksperymentalne pizze z cukinią i owocami morza. Ich faworytem będzie tradycyjna margharita, bądź też placki z dodatkiem świeżych pomidorów czy rukoli. Chcesz podbić serce Byka, Panny lub Koziorożca? Zaserwuj mu tradycyjną pizzę z szynką parmeńską, obficie posypaną rukolą i ziołami.

Powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik

To najbardziej ulotny i eteryczny ze wszystkich żywiołów. Jego protegowani są romantycznymi marzycielami, którzy nie znoszą nudy w życiu. Aby jednak nie odlecieć zbyt wysoko w obłoki, lubią dobrze zjeść, dlatego w ich przypadku pizza cztery sery może być strzałem w dziesiątkę. Pod warunkiem, że dodawane do niej produkty, będą naprawdę dobrej jakości – osoby te są bowiem bardzo wyczulone na wszelkie niuanse smaku.

Woda: Rak, Skorpion, Ryby

Znaki, którym patronuje woda są elastyczne tak jak ona. Osoby urodzone pod ich patronatem z łatwością dostosowują się do każdej sytuacji, dlatego nie zdziw się kiedy na pytanie: „Jaką pizzę mam ci zamówić?” uzyskasz odpowiedź: „weź to samo co dla siebie”. Oprócz wyjątkowej spolegliwości, Rak, Skorpion i Ryby nie będą potrafiły się oprzeć plackom z dodatkiem owoców morza.

Pizza pod gwiazdami

Chcesz się przekonać czy Twój pizzowy horoskop się sprawdzi? Najlepsze efekty uzyskasz idąc na pizzę w Toruniu. Najdogodniejszym miejscem do weryfikacji przepowiedni jest toruńskie Atrium Copernicus i znajdująca się tam Pizzeria Dominium. Włoska pizza w Toruniu – mieście zasłużonym dla nauk o gwiazdach – to recepta na spełnienie każdej przepowiedni!