Kuchnie w nowoczesnym stylu potrzebują rozwiązań na miarę swoich czasów. Nikt nie lubi generalnych remontów i kosztownej wymiany akcesoriów kuchennych czy umeblowania co kilka sezonów. Dlatego najlepiej postawić na taki zlewozmywak, który nie tylko będzie miał uniwersalny wygląd, ale będzie też trwały i odporny na uszkodzenia. Zlewozmywak granitowy spełnia wszelkie kryteria – uniwersalny wygląd, praktyczność i wytrzymałość!

Zlew, który może być piękny

Z reguły, wybierając lodówkę czy zlewozmywak, nie kierujemy się ich pięknem, ale funkcjami i trwałością. Jednak zarówno lodówka, jak i zlew w kuchni mogą być trwałe i jednocześnie dobrze się prezentować w zestawieniu z resztą sprzętów kuchennych i umeblowania. Zwyczajny biały lub aluminiowy zlew może nieco odstawać stylistycznie od pięknych, stylowych blatów kuchennych czy starannie wybranej pod kolor mebli i ścian podłogi. Zlewozmywak granitowydostępny w kolorze beżowym, piaskowym, białym, szarym, czarnym albo grafitowym może wspaniale wkomponować się w nowoczesne trendy w aranżacjach kuchni i po prostu nieprzyzwoicie pięknie wyglądać! Granitowe zlewy mają wiele pięknych wzorów, kolorów, kształtów i liczby komór. Dzięki nim można naprawdę dobrze dopasować to zwykłe akcesorium kuchenne do swoich potrzeb i indywidualnego stylu kuchni!

Granit – szalenie odporny materiał

            Nie bez powodu mówi się „twardy jak kamień” o rzeczach ponadprzeciętnie trudnych do ugryzienia, rozbicia czy zgniecenia. Bo kamień to jeden z najtwardszych występujących naturalnie materiałów, i nie bez powodu wykorzystuje się go na przykład do budowy domów, czy na wzmocnienie fundamentów. Z granitu buduje się głównie nagrobki i pomniki, dzięki czemu zyskują one wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, a przez swój ciężar – na kradzież czy przesunięcie w inne miejsce. Zlewozmywak granitowy wykonany jest z odpowiednio przygotowanego granitu w ciekawym kolorze. I to właśnie przesądza o jego wyjątkowej wytrzymałości mechanicznej i chemicznej!

Na co odporny jest granitowy zlew?

W przypadku aluminiowych zlewów standardowym problemem jest ich brązowienie na skutek kontaktu z kawą, herbatą czy innymi brudzącymi substancjami. Dodatkowo aluminiowe zlewozmywaki bardzo źle reagują na kontakt z gorącą wodą, na przykład przy cedzeniu ziemniaków – odkształcają się i wydają charakterystyczny dźwięk. Zlewozmywak granitowy także ulega brudzeniu – to rzecz normalna. Jednak nie wymaga silnego, intensywnego szorowania powierzchni, a jedynie użycia odpowiednich środków czyszczących. Nie reaguje też odkształcaniem na gorącą wodę. W przypadku zlewów emaliowanych problematyczne jest przypadkowe przejechanie nożem po dnie – powoduje to zdzieranie emalii i rysowanie zlewu. Z kolei zlew granitowy jest niemal całkowicie odporny na ewentualne zarysowania – możesz szorować go druciakiem i nie musisz obawiać się wkładania noża na dno lub przypadkowego uderzenia cięższym przedmiotem. Nie jest także wrażliwy na silne środki czyszczące, a nawet na środki do udrażniania rur.

Jeśli chcesz wybrać zlew piękny i trwały, którego pielęgnacja nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, koniecznie pomyśl o granitowym zlewozmywaku w pięknie dopasowanym kolorze!