Święta tuż, tuż a ty wciąż nie czujesz ich magii? Myślisz, że to napięcie i radość znikają wraz z wiekiem? Nic bardziej mylnego! Po prostu nie zwracasz uwagi na otaczającą cię świąteczną aurę dlatego, że masz wiele rzeczy na głowie. My mamy jednak niezawodny sposób na święta w domu - jak wprowadzić świąteczny nastrój. Wystarczy dosłownie kilka elementów, aby już teraz wprowadzić ten wyjątkową aurę do twojego domu.

Zadbaj o detale

Nastrój tworzą małe rzeczy i niuanse, niezauważalne na pierwszy rzut oka. Jedną z rzeczy, na które czasem nie zwracamy uwagi, są talerze, z których spożywamy codzienne posiłki. Zaopatrz się w zestaw talerzy porcelanowych, które nadadzą twoim zwykłym posiłkom całkiem nowego charakteru. Sprawią, że jedzenie będzie smakować jeszcze bardziej, a odświętny nastrój udzieli się nawet przy środowej rodzinnej kolacji. Pewnie jest ci znane powiedzenie, że je się oczami. Dlatego, jeśli chcesz wprowadzić odświętny nastrój, podczas wigilijnej kolacji zaserwuj dania na porcelanowych naczyniach, których elegancja nie ma sobie równych. Możesz zdecydować się na gotowy zestaw talerzy porcelanowych lub sam skompletować swoja własną zastawę.

Postaw na blask

Nie ma nic bardziej nastrojowego niż aromatyczne świeczki oraz światełka bożonarodzeniowe. Aby wprowadzić świąteczny nastrój, zaszalej i umieść świecidełka w kilku miejscach w domu, nie tylko na choince lub oknie. Dobrym pomysłem będzie owinięcie nimi poręczy przy schodach czy powieszenie ich nad wejściem do pokoju. Zaangażuj w aranżację błyskotek dzieci i powiedz im, że robicie drogę dla Świętego Mikołaja, aby trafił do choinki i zostawił prezenty w odpowiednim miejscu. Zimowe świeczki możesz ustawić w łazience lub sypialni. Wprowadzą one świąteczny i odprężający nastrój

 

Zapach świąt w domu

Pytając ludzi o to, z czym kojarzą im się święta, zauważymy, że większość wymienianych przez nich wspomnień jest związanych ze zmysłem powonienia. Dzieje się tak, ponieważ walory zapachowe działają bardzo silnie na wyobraźnię, a także mają one szczególne miejsce w naszej pamięci. Zakup więc przyprawy korzenne i upiecz z nich piernika bądź ciasteczka. Zaangażuj najmłodszych domowników w dekorowanie i lukrowanie wypieków, bo przecież święta to spędzanie czasu z najbliższymi. Zaopatrz się w pomarańcze i cukierki, które można zawiesić na choince. Niezapomnianych doznań dostarcza również sama choinka. Drzewko ma intensywny leśny zapach, który jednoznacznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Jeśli nie kupujesz żywego drzewka, poproś sprzedawcę choinek o odłamane gałęzie i stwórz z nich ciekawe aranżacje, które dodatkowo, będą roznosiły przecudny zapach.

 

Świąteczne rodzinne zwyczaje

Nie ma nic lepszego na świecie jak wspólne spędzanie czasu podczas świąt. Zadbaj, by ten czas był wyjątkowy, przygotowując świąteczne hity muzyczne, kolędy, a także filmy lub oglądając świąteczne odcinki waszych ulubionych seriali. Przy dźwiękach sań Mikołaja, wspólnie ubierzcie choinkę, koniecznie w waszym stylu np. ręcznie wykonanymi bombkami czy kolorowym łańcuchem.

Może macie jakieś inne aktywności np. gry bądź wypady na łyżwy, które kochają wszyscy członkowie twojej rodziny. Bez względu na to, co zdecydujecie się rozbić – róbcie to wspólnie. Święta są przecież po to, aby spędzać czas z bliskimi, na co w obecnej gonitwie dnia codziennego, nie zawsze mamy czas.

Pamiętaj, że nastroju świątecznego nie da się wprowadzić jedynie za pomocą rzeczy materialnych. Składają się na nią również emocje, wspomnienia oraz aktualne relacje. Zadbaj nie tylko o najlepsze prezenty pod choinką, ale również dobrą atmosferę pomiędzy członkami rodziny.