Brama do posesji to taki element „must have” , nie tylko posiadający walory estetyczne, ale również zabezpieczający przed niepożądanymi gośćmi. Jest to również nie lada wydatek, dlatego też sięgając po ten produkt lepiej pomyśleć dwa razy, aby potem nie żałować dokonanego wyboru. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej bramy do posesji.

Wzór i kolor

Wzór, podobnie jak kolor, to indywidualna sprawa każdego klienta. Niemniej jednak na rynku istnieje szeroki wybór palety kolorystycznej bram, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Bramy proste drewniane lub metalowe, bramy z fantazyjnymi wzorami, w kolorach: brązowym, czarnym, białym, a nawet niebieskim. Dziś życzenie klienta jest rozkazem, producent na pewno nie odmówi stworzenia czegoś zindywidualizowanego, niestety pewnie za extra dopłatą. Pamiętajmy jednak, by wybrana brama wyglądała efektownie i pasowała, zarówno do reszty ogrodzenia, jak i domu.

Postaw na wygodę!

W dzisiejszych czasach na komfort i wygodę stawia coraz więcej ludzi. Komu bowiem po ciężkim dniu pracy chce się wysiadać z samochodu i jeszcze otwierać bramę. Stąd tak modne stało się inwestowanie w bramy sterowane pilotem. I tu producenci wychodzą klientom naprzeciw, oferując do wyboru bramę uchylną i przesuwaną. Pierwsza z wymienionych posiada dwa rozwierane skrzydła, które najczęściej otwierają się do wewnętrznej strony posesji, druga natomiast tylko jedno, przesuwane na bok. Niezależnie od tego, po którą z nich sięgniemy, niezwykle ważną rzeczą w przypadku obu są odpowiednie i przede wszystkim niezawodne napędy, które powinny zostać dopasowane do rodzaju bramy, jej długości oraz wagi skrzydeł. Istotną rolę będzie odgrywała również intensywność pracy bramy, sposób osadzenia zawiasów i warunki montażu. Więcej na ten temat można znaleźć na automatykasklep.com.pl. Priorytetowo ważne jest, aby wybrać również taki napęd, który nie będzie ulegał awariom. W tym celu warto zapytać sprzedawcy w sklepie, który produkt jest godny polecenia.

Materiał

Oprócz wzoru, koloru, rodzaju bramy i odpowiedniego napędu, klienci sięgając po bramę wjazdową na posesję, mogą również wybrać materiał. Na rynku dostępne są bramy drewniane i metalowe (aluminium lub stal). Te pierwsze, choć niezwykle urokliwe, niestety potrzebują szczególnej uwagi, trzeba je przede wszystkim konserwować, odpowiednio przeznaczonymi do tego środkami. Bramy aluminiowe i ze stali w porównaniu z drewnianymi są trwalsze i wytrzymalsze na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie odkształcają się ( jak drewno) i można je pomalować na dowolny kolor.

Wybór jest naprawdę duży, dlatego warto dobrze przemyśleć tę kwestię, aby zakupiona brama była zrobiona z jak najlepszych materiałów i służyła przez długie lata.