Wrocław to miejsce, które w wyjątkowy sposób łączy w sobie piękno historycznych zabytków z nowoczesnymi budynkami i atrakcjami. Tego miasta po prostu nie da się zwiedzić w jeden dzień! Każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje.

O Wrocławiu

To historyczne miasto, należące do najstarszych w Polsce, obecnie jest stolicą Dolnego Śląska, chętnie odwiedzaną przez turystów z całego świata. Wrocław liczy sobie już ponad 600 tys. mieszkańców, co daje mu czwarte miejsce pod względem liczby ludności w kraju. Należy także do miast o największej powierzchni, liczącej prawie 293 km2.
Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej, szkolnictwie na wysokim poziomie, a także licznym zabytkom i walorom turystycznym, jest atrakcyjnym miastem do zamieszkania.

Wrocław na weekend

Wrocław warto odwiedzić z wielu powodów. Przyciąga on do siebie wielbicieli klasycznej architektury, turystów poszukujących wrażeń, a także osoby interesujące się kulturą i sztuką. Mnóstwo atrakcji znajdą tu zarówno dzieci, jak i dorośli, a także osoby starsze! Miasto można zwiedzać na wiele sposobów- samochodem, komunikacją miejską bądź po prostu spacerem.

Spacer po Starym Mieście

Centrum Wrocławia, wraz z Ostrowem Tumskim, rynkiem miejskim i ratuszem, to chyba najbardziej atrakcyjna część miasta. Ilość zabytków w okolicy jest oszałamiająca! Dlatego dobrym pomysłem na wycieczkę jest wynajęcie apartamentu w centrum, co pozwoli uniknąć kłopotliwego parkowania samochodem. Zabytki i atrakcje, jakie można znaleźć w Starym Mieście, mogą zapewnić rozrywkę na cały weekend!
Obowiązkowym punktem wycieczki jest spacer po rynku oraz po malowniczym Ostrowie Tumskim z piękną Katedrą św. Jana Chrzciciela oraz Mostem Tumskim. Warto również przespacerować się wzdłuż Odry, aby zobaczyć zjawiskowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Niedaleko znajduje się także słynna Panorama Racławicka, obowiązkowy punkt wycieczki nie tylko dla miłośników sztuki, a także Muzeum Narodowe.
W celu odetchnięcia od miasta i zbliżenia się do natury, koniecznie trzeba odwiedzić pobliski Ogród Botaniczny, znajdujący się po drugiej stronie Odry.

Zwiedzanie samochodem

Poruszając się po mieście samochodem, znacznie łatwiej można obejrzeć atrakcje, które leżą poza centrum. Należy do nich między innymi wrocławskie zoo, które co prawda nie znajduje się daleko od rynku, ale wymaga dość długiego spaceru. Sam teren ogrodu zoologicznego jest bardzo rozległy, dlatego lepiej zaparkować w jego okolicy, aby wystarczyło sił na zwiedzanie!
Niedaleko od zoo, znajduje się piękny Park Szczytnicki z popularnym Ogrodem Japońskim, gdzie można odpocząć i zrelaksować się.
Dość nową i rzucającą się w oczy atrakcją jest Sky Tower, monumentalna wieża z punktem widokowym , skąd można oglądać miasto w całej okazałości.

Miasto krasnali

Spacerując po Wrocławiu, trudno nie zwrócić uwagi na porozrzucane po całym mieście, niewielkie rzeźby krasnali! Te małe istotki stały się nieodłącznym symbolem Wrocławia! Obecnie jest ich już ponad 350, a liczba ta stale rośnie. Wycieczka na poszukiwanie krasnali to świetny pomysł na zachęcenie dzieci do zwiedzania miasta!

Tak chcę poznać Wrocławskie krasnale!

Zapewniam Cię, że odkrywanie Wrocławskich krasnali wraz z dzieckiem to doskonała zabawa! Jesteś spoza Wrocławia? To żaden problem, wystarczy że skorzystasz z oferty Kings Apartment wynajem apartamentów Wrocław. Apartamenty są doskonale dostoswowane do potrzeb dzieci. Apartamenty są wygodne, przestronne posiadają własne aneksy kuchenne. Zapraszamy do Wrocławia.