Gdzie nad morze z dzieckiem? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy zaplanowali spędzenie urlopu nad wybrzeżem Bałtyku. Jedną z ciekawszych propozycji jest Świnoujście, czyli Kraina 44 Wysp, która już od lat odpowiada na potrzeby wszystkich pokoleń plażowiczów. Znajdziemy tam renomowane ośrodki wypoczynkowe z wygodną strefą spa i wellness, gdzie zrelaksujemy się po długich tygodniach wypełnionych pracą i obowiązkami. Dowiedz się więcej o tym pięknym polskim kurorcie!

Gdzie nad morze z dzieckiem? Kilka słów o wczasach nad Bałtykiem z najmłodszymi członkami rodziny. Wybierz pokoje nad morzem dostosowane do wymagań malucha!

Odpowiedzi na pytanie o to, gdzie nad morze warto się wybrać z dzieckiem, warto poszukać na blogu ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa. Zadają je sobie wszyscy rodzice, którzy planują rodzinny wypad nad Bałtyk. Staranny wybór hotelu czy ośrodka wypoczynkowego jest bardzo ważny dla zapewnienia niezbędnego komfortu wszystkim uczestnikom wycieczki. Zanim jednak zaczniemy szukać miejsca noclegowego, warto najpierw rozważyć, w jakiej miejscowości chcemy spędzić rodzinne wczasy.

Kurortem szczególnie przyjaznym małym turystom jest Świnoujście. Ta niezwykle popularna nadmorska miejscowość usytuowana jest na bogatym krajobrazowo terenie czterdziestu czterech wysp, z których największe to Uznam, Wolin oraz Karsibór. Rodziców z pewnością zainteresuje fakt, że w Świnoujściu znaleźć można niezwykle czyste i przyjazne dzieciom kąpieliska. Najbezpieczniejsze z nich, zlokalizowane na wyspie Uznam, odznaczone zostało renomowanym symbolem Błękitnej Flagi. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane przestrzeniom nadmorskim, które cechują się wysokim poziomem czystości oraz rozsądnym, zgodnym z wymogami środowiska naturalnego zagospodarowaniem terenu. Na tego typu kąpieliskach można się spodziewać wykwalifikowanych ratowników wodnych, którzy czuwają nad bezpieczeństwem zarówno małych, jak i dorosłych plażowiczów.

Przy wybieraniu ośrodka wypoczynkowego idealnie nadającego się na wczasy z dziećmi warto zwrócić uwagę na to, aby zarezerwowany pokój czy apartament znajdował się w niewielkiej odległości od wybrzeża. Przeszukując oferty noclegów nad morzem, nietrudno natknąć się na informację, że wybrana kwatera znajduje się „blisko morza”. Bardzo często dokładna odległość nie jest jednak wyraźnie określona, a rzut oka na mapę wystarczy, aby przekonać się o tym, że „blisko” to w rzeczywistości nawet kilka kilometrów!

Aby uniknąć podobnych niespodzianek, wystarczy zarezerwować nocleg w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa. Znajduje się on w odległości jedynie 100 metrów od jednej z największych i najlepiej zagospodarowanych polskich plaż. To gwarancja, że spacer z apartamentu na wybrzeże zajmie nam jedynie chwilkę, podczas której nasze pociechy nie zdążą się zmęczyć czy znudzić. Planując wielodniowe plażowanie z dziećmi nad Bałtykiem, warto zadbać o zestawy plastikowych zabawek, które urozmaicą maluchom zabawę w piasku. Nie zaszkodzi zabrać także dmuchane pontony czy ulubione książeczki.

Świnoujście oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników nadmorskich wycieczek. Poza niezwykle atrakcyjnymi kąpieliskami spotkać tu można także liczne parki, które zachęcają do spacerów mnogością bujnej roślinności, licznymi pomnikami przyrody oraz nowoczesnymi placami zabaw dostosowanymi do potrzeb dzieci w różnym wieku. W Świnoujściu nie brakuje także interesujących muzeów oraz najwyższej w Polsce latarni morskiej.