Fotografia podwodna pozwala na uwiecznienie pięknych wspomnień i podzielenie się nimi z osobami, które nie miały jeszcze okazji nurkować. Jeśli wybieracie się na wakacje na nurkowanie, to koniecznie weźcie ze sobą aparat! Jaki? O tym przekonacie się czytając ten artykuł.

Zdjęcia pod wodą - co będziecie Ci niezbędne?

Fotografowanie pod taflą wodą nieco różni się od tego na powierzchni. Przede wszystkim będziemy potrzebować do tego odpowiedniego sprzętu. Na początku sporo trudności może nam sprawić obsługa aparatu, gdy będziemy mieli na sobie wszystkie niezbędne akcesoria do nurkowania. A żeby zdjęcia w ogóle miały szanse wyjść, konieczne będzie zabranie ze sobą również dodatkowych gadżetów, które umożliwią nam odpowiednie doświetlenie obrazu.

Jednak to jaki sprzęt będzie nam niezbędny do wykonywania fotografii na wakacjach pod wodą, będzie zależne przede wszystkim od tego, gdzie mamy zamiar uwieczniać obrazy, a także na jakie głębokości chcemy schodzić.

Czytaj więcej o sprzęcie do fotografii podwodnej na http://tematycznie.com.pl/jedziesz-na-wakacje-z-nurkowaniem-nie-zapomnij-zrobic-zdjec

Im płycej, tym lepiej - przynajmniej na początku

Doskonałym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z fotografią podwodną będzie chociażby Egipt lub inne piękne wybrzeża ciepłych krajów. W akwenach tam się znajdujących będziemy mogli wykonywać zdjęcia tuż pod powierzchnią wody, co znacznie ograniczy ilość potrzebnego nam sprzętu. Doskonale doświetlenie, jakie panuje w takich warunkach sprawia, że nie będziemy musieli doposażyć się w lampy błyskowe. Skupimy się jedynie na odpowiednim kadrowaniu i obsłudze aparatu. Co istotne, do nurkowania i wykonywania zdjęć na mniejszych głębokościach nie będziemy potrzebować kosztownego sprzętu. W zupełności wystarczą tutaj obudowy miękkie, które bardzo dobrze sprawdzą się na płytkich wodach. Jeśli zamierzamy zanurzyć się nieco głębiej, konieczne może być już zakupienie obudowy sztywnej, która będzie już znacznie droższa. Są one produkowane indywidualnie do każdego modelu aparatu, aby zapewnić im odpowiednią ochronę. Dają one również więcej możliwości obsługi aparatu - np. wymianę obiektywów i pracę głębiej w wodzie.

Tylko obudowy? Niekoniecznie!

Jeśli nie mamy lustrzanki, to nie musimy się martwić. Na początek w zupełności wystarczy nam kompakt. Umożliwi on wykonywanie zdjęć na niewielkich głębokościach i nie będzie wymagać zakupu dodatkowych sprzętów takich jak, np. obudowa. Co więcej, będzie on idealny jeśli zależy nam głównie na czerpaniu frajdy z nurkowania, a fotografie stanowią dla nas jedynie dodatek. Jest on lekki i nie ma dużych rozmiarów, dzięki czemu nie będzie nas mocno obciążał podczas zabawy pod wodą.

Bardziej profesjonalnie? Konieczne lampy!

Jeśli zależy nam na wykonywaniu profesjonalnych zdjęć lub schodzimy nieco głębiej pod powierzchnię wody, nie obejdzie się bez specjalnych lamp błyskowych. Wykonując zdjęcia portretowe ryb, czy roślinności podwodnej niezbędne będą nam dwie lampy, które umieszczamy najczęściej zewnętrznie - na aparacie lub ramionach. Tylko w taki sposób, uzyskamy odpowiednie doświetlenie obrazu i będziemy mogli cieszyć się pięknymi fotografiami.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły