Wielu rodziców uważa, że jazd na rolkach na rolkach jest dobra tylko dla dzieci w wieku szkolnym lub starszych. Ale jazda na rolkach w dowolnej formie może być zawsze związana z dobrą kondycją, zabawą i aktywnością społeczną młodych rolkarzy w wieku od trzech do sześciu lat!

Czy Twoje dziecko jest gotowe na rolki?

Ćwiczenia rolkowe wymagają równowagi i siły, pewnej ilości dyscypliny i chęci uniknięcia przeszkód. Niektóre małe dzieci nie mają jeszcze tych umiejętności.

Podejmując decyzję o tym, czy Twoje dziecko jest gotowe nauczyć się rolkarstwa, musisz rozważyć u swojego dziecka aspekty, takie jak:

  • Siła fizyczna i wytrzymałość.

  • Poziom aktywności w innych obszarach.

  • Zdolność do utrzymania równowagi.

  • Koordynacja ruchów.

Większość rodziców wie, kiedy zaproponować maluchowi rolki dla dzieci. Na pewno ci rodzice, którzy też jeżdżą na rolkach znają się na tym temacie najlepiej. Dzieci w wieku trzech lat mogą być gotowe do jazdy na rolkach, ale nie jest to regułą. Jednak warto wiedzieć, że wielu światowej sławy rolkarzy zaczęło jeździć na rolkach już jako małe dzieci i dorastało, myśląc o rolkach jako o przedłużeniu własnych stóp.

Pierwsze kroki na rolkach

Dobry wiek, aby rozpocząć lekcje jazdy na rolkach to około trzy lub cztery lata. Ponieważ umiejętności motoryczne, koordynacja i koncentracja uwagi u trzyletniego dziecka nie nadają się jeszcze do tego, by zapisać malucha na regularne zajęcia z instruktorem trwające od 30 do 45 minut, większość ośrodków szkoleniowych oferuje od 10 do 15 minut – to taka mini lekcja dla rodziców i dzieci z zabawą i grami.

Większość 5 lub 6 latków (dzieci w wieku przedszkolnym) na pewno jest na tyle duża, aby móc jeździć na rolkach.

Warto wziąć udział w jednej lub dwóch sesjach w klasach dla początkujących, aby przygotować dziecko do bezpiecznego uczestnictwa w tej dyscyplinie. Jeśli zdecydujesz się na to, by nauczyć dziecko jazdy na rolkach Twoje dziecko będzie potrzebować dobrego sprzętu z odpowiednim poziomem wsparcia, trwałości, jakości i funkcji. Istnieje wiele niedrogich regulowanych rolek dla dzieci, które można rozciągnąć do kilku rozmiarów, aby mogły rosnąć razem z małym rolkarzem. Rolki dla dzieci można kupić online np. na rolki.net.pl, w lokalnym sklepie lub w sklepach z artykułami sportowymi.

Powodzenia!

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły