Zatrzaśnięcie kluczyków, ich zgubienie czy też zniszczenie – takie sytuacje mogą przydarzyć się każdemu kierowcy. Gdy nie możemy dostać się do auta i nie możemy skorzystać z kluczyków zapasowych, najlepiej skorzystać z usług specjalistów świadczących usługi awaryjnego otwierania samochodów. Na czym to polega?

Zarówno nowoczesne pojazdy z systemem bezkluczykowym, jak i te starsze mogą wymagać interwencji specjalisty w dziedzinie awaryjnego otwierania zamków. Zwykle wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby samochód przestał być dostępny dla swojego właściciela. W takim przypadku, zamiast prób samodzielnego otwarcia pojazdu, warto zadzwonić do specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób poradzić sobie nawet w najtrudniejszym zamkiem.

 

Istnieje kilka różnych metod awaryjnego otwierania drzwi w samochodach. Pierwsza z nich to metoda „złodziejska”, która polega na wykorzystaniu specjalnych narzędzi ślusarskich, które używane są też przez złodziei. Druga to wykorzystanie poduszek hydraulicznych oraz haczyków w celu podważenia drzwi i zabrania kluczyków ze stacyjki czy leżących na fotelu.

 

Awaryjne otwieranie zamków narzędziami ślusarskimi

To metoda stosowana najczęściej wtedy, gdy kluczyki uległy zniszczeniu lub zagubieniu i nie mamy możliwości skorzystania z zapasowego kompletu. Także sprawdza się wtedy, gdy kluczyki został zatrzaśnięte w środku.

 

Firmy świadczące tego rodzaju usługi stosują zaawansowane narzędzia ślusarskie, które pozwalają im na otwarcie praktycznie każdego rodzaju drzwi, chociaż w przypadku drzwi zaryglowanych jest to znacznie większe wyzwanie, a co za tym idzie, także wyższa cena. Plusem tego rodzaju metody jest przede wszystkim brak ryzyka uszkodzenia karoserii auta oraz uszczelek. Doświadczony „włamywacz” również nie zniszczy zamka, dlatego też właściciel auta nie będzie musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z naprawami czy wymianą części.

 

Awaryjne otwieranie drzwi przyssawkami i poduszką hydrauliczną

Ta metoda na awaryjne otwieranie samochodów jest stosowana w sytuacji, gdy w środku zostały kluczyki, czyli zostały one zatrzaśnięte. Wtedy specjalista na początku chwyta szybę przednich drzwi, najczęściej od pasażera, specjalną przyssawką, odgina je i tworzy szczelinę. W tę szczelinę wsuwa się poduszkę hydrauliczną i zaczyna się jej pompowanie, dlatego powstaje jeszcze większa przestrzeń. Potem wsuwa się w nią drucik zakończony haczykiem i próbuje się pociągnąć za klamkę. Gdy nie daje to pozytywnego rezultatu, na przykład drzwi są zaryglowane, wtedy może on spróbować wziąć kluczyki z wnętrza.

 

Taka metoda powinna być zastosowana tylko przez fachowców, ponieważ niedoświadczona osoba może zniszczyć uszczelki czy porysować lakier, co podwyższy koszt otwarcia drzwi. Z takiej usługi najczęściej można skorzystać też w ramach wykupionego pakietu assistance – warto sprawdzić, czy znajduje się on na wykazie dostępnych usług.

 

Ile zapłacimy za awaryjne otwieranie samochodu?

Niestety, awaryjne otwieranie zamków nie jest tanią usługą, ponieważ musimy liczyć się tutaj z wydatkiem od około 200 do nawet 600 złotych w zależności do samochodu. Nowsze auta, z ryglowaniem, są trudniejsze do otwarcia, dlatego też firmy liczą sobie wtedy więcej. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepiej postawić na fachowców, którzy znają się na rzeczy. Zapłacimy więcej, ale nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą lakieru, uszczelek, zamków.

 

Gdy chcesz skorzystać z usług awaryjnego otwierania samochodów, adresy firm oferujących usługi tego rodzaju znaleźć można już teraz przez internet. Jeżeli szukasz dobrej oferty w Gorzowie Wielkopolskim lub w okolicy, usługi tego rodzaju świadczy firma Legalny Włamywacz z Gorzowa Wielkopolskiego, która ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie potwierdzone opiniami od setek zadowolonych klientów.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki