Do rozpoczęcia właściwego sezonu zimowego zostały niespełna dwa miesiące. To już ostatni czas na zarezerwowanie miejsc w najbardziej obleganych europejskich ośrodkach narciarskich. Dziś przygotowaliśmy ranking, z którego dowiesz się, gdzie warto wybrać się w tym roku.

Miejsce 1: szwajcarski Laax

Wśród zdecydowanie najpopularniejszych kurortów narciarskich w tej części Europy jest szwajcarski Laax. 

To tutaj każdego roku przyjeżdżają setki polskich turystów, którzy cenią sobie to miejsce za doskonałe warunki pogodowe oraz trasy o zróżnicowanym poziomie trudności (położone w zakresie od 1,1 do 3 tys. m n.p.m.).

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów Laax oddaje w sumie kilkadziesiąt odcinków o łącznej długości przeszło 200 kilometrów.

 

Miejsce 2: francuski Valmeinier

Valmeinier to jeden z najszybciej rozwijających się kurortów w tej części Alp Francuskich. Ze względu na doskonałą infrastrukturę, Valmeinier jest kurortem, z którego chętnie korzystają zarówno niezależni narciarze i snowboardziści, jak i zorganizowane grupy z całej Polski.

Przypomnijmy, że o Valmeinierze szczegółowo pisaliśmy kilka tygodni temu w publikacji: „Valmeinier oraz Valloire we Francji”.

 

Miejsce 3: austriacki Nassfeld-Hermagor

Nassfeld-Hermagorasd to w sumie:

•       100 kilometrów wymagających zjazdów narciarskich,

•       unikalny mikroklimat,

•       ponad 30 profesjonalnych, nowoczesnych wyciągów i kolejek górskich.

Poza tym - Nassfeld-Hermagor jest prawdopodobnie najlepiej nasłonecznionym miejscem w austriackiej części Alp, co zapewnia doskonałą widoczność nawet kiedy nad stokami występują okresowe zamglenia.

 

Miejsce 4: francuski Valmorel

Położony w dolinie Tarentaise Valmorel gwarantuje dostęp do tras o długości 150 kilometrów, z których te najbardziej wymagające są położone na wysokości 2,5 tys. m n.p.m.

Chociaż sam kurort sprawia wrażenie niewielkiego pod względem infrastruktury, to łączna przestrzeń na jakich zlokalizowane są wszystkie odcinki zjazdowe Tarentaise zajmuje bagatela 3,6 tysiąca hektarów.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły