Torty przygotowywane na imprezy okolicznościowe powinny być wyjątkowe. Jest to wypiek, który tworzymy z myślą o osobach obchodzących urodziny, imieniny czy jubileusz. Ponadto częstuje się nim wszystkich zgromadzonych gości. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by był on odpowiednio ozdobiony. Interesują Cię dekoracje tortów? Zastanawiasz się, jak sprawić, by prezentował się on okazale? Zapraszamy do lektury tego artykułu. Dowiesz się z niego, w jaki sposób na własną rękę możesz urozmaicić wygląd przygotowanego przez Ciebie ciasta.

Naturalne metody dekoracji tortów

Oczywiście, przygodę po dekoracjach tortów należy rozpocząć od naturalnych metod. Mowa tu o takich produktach jak bita śmietana czy owoce pod różnymi postaciami. Gotowe ciasto można bardzo łatwo urozmaicić, nakładając na jego górną ściankę warstwę bitej śmietany okraszonej świeżymi, mrożonymi lub kandyzowanymi owocami. Z pewnością świetnie sprawdzą się również orzechy oraz pestki. Do tortów pasują także migdały oraz wiórki kokosowe. Metod na ozdobienie wypieku w jadalny i naturalny sposób jest więc bardzo wiele. Tylko od Twojej wyobraźni zależy ostateczny wygląd okolicznościowego ciasta.

Barwniki spożywcze — kolorowa dekoracja tortu

Jeśli chcesz, by Twój wypiek zyskał żywe kolory, możesz skorzystać z barwników spożywczych. Jest to świetna metoda na wyjątkową dekorację tortu i pokrycie poszczególnych warstw ciasta różnymi barwami. Rozwiązanie to może okazać się strzałem w dziesiątkę szczególnie w przypadku tortów przygotowanych z myślą o dzieciach. Jak wiemy, najmłodsi lubią wielobarwne przedmioty, a wypiek w kolorach np. tęczy może zrobić na nich spore wrażenie. Barwniki spożywcze są oczywiście w pełni bezpieczne i jadalne. Śmiało możesz więc z nich skorzystać i zrealizować przy ich pomocy nawet najbardziej szaloną wizję. Zalecamy jednak kupowanie takich produktów w sklepach prowadzonych przez profesjonalnych cukierników. Tylko wtedy masz pewność, że zakupiony przez Ciebie barwnik jest certyfikowany i nie zaszkodzi osobom jedzącym tort.

Toppery — prosta, ale i wyjątkowa dekoracja tortu

Jeśli interesują Cię dekoracje przygotowywane z niejadalnych materiałów, to z pewnością rozwiązaniem godnym rozważenia jest inwestycja w toppery. Są to charakterystyczne ozdoby na ostrych patyczkach gotowych do wbicia we wierzchnią warstwę tortu. Toppery są całkiem tanie i cechuje je wysoki poziom wytrzymałości. Dodatkowo są one oczywiście dostosowane do dekorowania nimi produktów spożywczych — nie posiadają żadnych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Ozdoby tego typu są ponadto dostępne w wielu wersjach. Jeśli szykujesz tort na imprezę okolicznościową, z pewnością znajdziesz dekorację dopasowaną do Twoich potrzeb.

Napisy na torty — stwórz swoją własną dekorację

Jeśli w Twoich planach jest stworzenie swojej własnej, oryginalnej ozdoby w postaci krótkiego komunikatu na powierzchni tortu, to przydadzą Ci się napisy. Te możesz zakupić zarówno w formie gotowej, jak i jako pojedyncze litery, z których stworzysz własny tekst. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawy sposób wykonania dekoracji tortu, ponieważ tylko od Twojej wyobraźni zależy, co znajdzie się na wypieku. Hasło „100 Lat”, imię solenizanta czy liczba określająca skalę jubileuszu — wszystkie te propozycje można wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie napisy. Zastanawiasz się, gdzie możesz je kupić? Wystarczy, że odwiedzisz stronę https://mf3d.com.pl/. W sklepie Miniowe Formy 3D znajdziesz wiele ciekawych pozycji różnego rodzaju. Mowa tu nie tylko o napisach, ale i innych formach dekoracji tortów.