Kable, ładowarki, uchwyty, słuchawki, głośniki, powerbanki… kto by zliczył wszystkie rodzaje akcesoriów, które oferowane są na rynku? Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz większej ilości usprawnień, które pomogą nam korzystać ze sprzętu elektronicznego.

Są osoby, które uwielbiają akcesoria i chętnie je kupują. Są też tacy, którym telefon wystarczy do dzwonienia i nie potrzebują do niego słuchawek, głośników czy świecącej ładowarki. Jedna i druga grupa się nie wykluczają. Nie ma tu złych czy dobrych wyborów. Jednak mnogość dostępnych opcji jest tak wielka, że nieraz trudno zdecydować się na zakup konkretnego sprzętu. Wobec tego – na co najlepiej zwracać uwagę przy wyborze akcesoriów do GSM?

Akcesoria GSM – na co zwracać uwagę?

Po pierwsze, należy sobie odpowiedzieć na pytanie: czym są akcesoria do GSM?

Akcesorium to z łaciny „dodatkowy” i odnosi się do przyrządów oraz rzeczy pomocniczych, podręcznych, które służą wykonywaniu czynności czy poprawie ich jakości.

GSM (ang. Global System for Mobile Communications) – to najpopularniejszy standard telefonii komórkowej. Sieci, które są oparte na tym systemie, oferują usługi związane z transmisją głosu, danych i wiadomości w różnych formach. Jest to bardzo szeroki termin, który obecnie mieści w sobie wiele różnych systemów i urządzeń.

Akcesoria mają więc za zadanie jak najbardziej uprościć życie ich użytkownika. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na cechy produktu, takie jak: jakość, cena, staranność wykonania, użyteczność, wygląd czy chociażby gwarancja. Zakup tego typu urządzenia zwykle odbywa się bez namysłu – w supermarkecie, na wakacjach czy na internetowej wyprzedaży. I czasem można upolować naprawdę niezłą okazję, jednak w przypadku szybkich i nieprzemyślanych zakupów, taki gadżet szybko ląduje w szufladzie lub jest wyrzucany, bo prędko się psuje.

TOP 5 najpopularniejszych akcesoriów do GSM – ranking TopBuy

Akcesoriów do GSM jest mnóstwo. Jakie gadżety są najchętniej wybierane przez użytkowników? Zobacz nasz miniranking i porównaj go ze swoimi doświadczeniami.

1. Ładowarki

Pierwsze miejsce zajmują oczywiście ładowarki. Przydatne są one niemal przy ładowaniu każdego elektrycznego sprzętu, którego używamy na co dzień, takiego jak telefon, laptop, tablet czy smartwatch. Różne rodzaje i typy wejść ładowarek sprawiają, że nie są one kompatybilne ze sobą i nie można ich często stosować wymiennie do kilku urządzeń. Chociaż Unia Europejska dąży do uniwersalizacji ładowarek, z pewnością trzeba będzie na takie zmiany poczekać.

2. Słuchawki

Mimo że wiele osób ostatnio zaczęło używać słuchawek bezprzewodowych Bluetooth, to jednak inne ich rodzaje cieszą się wciąż dużą popularnością. Szczególnie że w przypadku tego akcesorium, minimalistyczny design produktu nie idzie w parze z jakością dźwięku. Przewodowe słuchawki słyną z tego, że są chyba najbardziej złośliwym dodatkiem do urządzeń elektronicznych – nic nie potrafi tak zepsuć humoru, jak konieczność rozplątywania słuchawek wyjętych z kieszeni!

3. Powerbanki

Komu choć raz w życiu powerbank nie pomógł w trudnej sytuacji, niech pierwszy rzuci kamieniem! Jest to niezwykle przydatne urządzenie, a osoby, które często przebywają poza domem, posiadają czasami nawet 2-3 sztuki tego akcesorium.

4. Kable do smartfonów i tabletów

Okablowanie należy zaliczyć do akcesoriów, które lubią się gubić lub niszczyć. Nie zawsze pomaga sklejenie taśmą uszkodzonego fragmentu kabla, dlatego lepiej posiadać na stanie jeden dodatkowy. Głównym powodem, dla którego kable często się niszczą, jest ich nieodpowiednie użytkowanie, przechowywanie lub transport.

5. Głośniki Bluetooth

Ostatnie w naszym rankingu są głośniki Bluetooth. Te wygodne, przenośne urządzenia zyskały szybko dużą popularność i ze względu na wysoką jakość dźwięku mogą być z powodzeniem używane w domu, jak i na zewnątrz – w wielu sytuacjach.

 

źródło zdjęć: freepik.com