Nie ulega wątpliwości, że rower to wygodny i ekologiczny środek transportu. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie jednośladem. Z racji jego nieustannego użytkowania, należy oczywiście zadbać o komfortowy sposób przechowywania. Z pomocą przychodzi wieszak na rowery. Czym należy kierować się przy wyborze użytecznego akcesorium?

Wieszak na rowery – przydatny gadżet zabezpieczający jednoślady

Wieszak na rowery to bez wątpienia niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu nie tylko w wygodny sposób przechowasz sprzęt, ale też optymalnie zagospodarujesz przestrzeń w domu lub w garażu. Co więcej, tego rodzaju akcesorium może stać się ciekawą ozdobą mieszkania. A to dlatego, że nie brakuje wielu designerskich wariantów. 

Uchwyty i wieszaki rowerowe nadają się do montażu wewnątrz pomieszczenia oraz na zewnątrz. W tym drugim przypadku warto przede wszystkim pamiętać, aby zastosowane w produkcji materiały gwarantowały odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i nie tylko. Ponadto, występują w formie stacjonarnej, jak i również można je przymocować do ściany.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wieszaka na rowery?

Zastanawiasz się, jak wybrać dobry wieszak na rowery? W pierwszej kolejności musisz określić własne oczekiwania względem niego. Warto przede wszystkim przemyśleć czy ma służyć jedynie do przechowywania jednośladu, czy też odznaczać się prezencją.

Natomiast jeśli chodzi o kluczowe szczegóły, ogromne znaczenie ma nośność uchwytu. Powinna być idealnie dostosowana do ciężaru roweru. Dobre akcesoria wyposażone są w blokadę zabezpieczającą sprzęt przed kradzieżą. A jeśli chcesz uniknąć niepożądanych zarysowań, wybierz te, które posiadają gumowe osłony.

Szukając takich właśnie rozwiązań, warto zapoznać się z asortymentem sklepu Calus-P. Dostępne wieszaki na rowery umożliwiają ich zawieszenie przez tylne lub przednie koło bądź przez ramę. Dzięki temu wybór konkretnego rodzaju idealnie dopasujesz do własnych potrzeb.

Odpowiednie rozwiązanie do przechowywania większej liczby rowerów

Kupując wieszak na rowery, nie zaszkodzi przyjrzeć się wariantom, które umożliwiają swobodne zawieszenie dwóch, a nawet większej liczby jednośladów. To najlepsze wyjście, jeśli zależy Ci na uwolnieniu dodatkowych metrów kwadratowych w pomieszczeniu. Posiadają oczywiście znacznie większą nośność. Wobec tego doskonale sprawdzają się w rowerowniach lub wszelkich miejscach komercyjnych. Co więcej, bardzo chętnie wybierane są przez kilkuosobowe rodziny.