Kierowcy aut ciężarowych spędzają w nich bardzo dużo czasu. Często to dla nich nie tylko środek transportu, ale także tymczasowy dom. Przebywają w ciężarówkach wiele tygodni podczas swoich służbowych wyjazdów. Dywany samochodowe to dobre rozwiązanie dla kierowców lubiących nienaganny porządek w swoim wozie. Odpowiednio dobrane zwiększą także komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto więc zadbać o wyposażenie pojazdu w taki element. Podpowiadamy, jak dokonać zakupu odpowiedniego modelu.

Dywany samochodowe do aut ciężarowych - na co zwrócić uwagę?

Ze względu na częstą eksploatację, taki dywan powinien być wykonany z trwałego materiału, odpornego na przetarcia i zużycie. Świetnie sprawdzą się modele z ekoskóry bądź gumy. Są one łatwe w czyszczeniu i montażu. Wymiar dywanu musi być oczywiście dobrany do modelu auta. Dlatego przed zakupem sprawdź, do jakich modeli ciężarówek pasuje wybrany przez Ciebie produkt. Dobry dywan samochodowy to taki, który będzie odpowiednio przylegał do podłoża. Nie może się przesuwać, ponieważ może to spowodować niebezpieczną sytuację na drodze. Odpowiednia przyczepność i dopasowanie dywanu ograniczą także przedostawanie się brudu pod jego spód. To na pewno ułatwi Ci utrzymanie auta we wzorowej czystości oraz uchroni tapicerkę przed zniszczeniem. 

Wybieraj sprawdzonych producentów

Już wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu. Odpowiednio dobrany dywan to nie tylko estetyka i komfort, lecz także bezpieczeństwo jazdy. Dlatego warto wybrać sprawdzonych producentów. Sklep Truck Gang w swoim asortymencie, oferuje szeroki wybór dywanów samochodowych. Możesz skorzystać z wyszukiwania i wybrać model kompatybilny z Twoim autem. Dostępne są warianty do ciężarówek takich jak Volvo, Scania, Ford, Iveco, Daf, Mercedes czy Renault. Proponowane rozwiązania to wysokiej jakości dywany z ekoskóry. To materiał, który łatwo wyczyścisz za pomocą szczotki czy ręcznego odkurzacza oraz wody. Skaj, z którego zrobione są te dodatki, ze względu na swoją gładką i miękką strukturę, zwiększa komfort kierowcy podczas prowadzenia. Każdy dywan jest odpowiednio wyprofilowany i dopasowany. Producent oferuje rozróżnienie na auta z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. W ofercie dostępne są całe komplety, dywany pod fotel kierowcy oraz duże dywany samochodowe wyścielające miejsce pod fotelem kierowcy i pasażera. Dokonując zakupu, możesz dokonać wyboru spośród wielu kolorów. Dzięki temu z pewnością dopasujesz coś pod swój gust.