Dożywotnia gwarancja na części Volvo to dobra opcja, jeśli twoja praca lub styl życia wymagają od ciebie długich kilometrów w podróży. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niemal każdy kierowca potrafił dokonać drobnych napraw okół własnego auta. Dziś jednak technologia poszła do przodu, a samochody stały się bardziej zautomatyzowane. To dlatego warto pomyśleć już zawczasu o gwarancji na części, która jest praktycznym rozwiązaniem.

Jak zadbać o bezpieczną podróż samochodem?

Zanim ruszysz w podróż, koniecznie zadbaj o kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim sprawdź:

 • czy masz ważne ubezpieczenie OC,
 • stan techniczny pojazdu,
 • wyposażenie auta: czy masz apteczkę pierwszej pomocy, gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy.

Zimą dodatkową uwagę zwróć na to, by mieć pod ręką łańcuchy do kół, łopatę, latarkę, a nawet koc. Zawsze pamiętaj o tym, by podczas podróży zapinać pasy i staraj się wybierać drogi główne oraz regularnie uczęszczane. Natomiast przerwę w wyprawie warto spędzać na specjalnie zorganizowanych do tego parkingach lub przy stacjach benzynowych.

Dożywotnia gwarancja na części Volvo - więcej spokoju w podróży

Dożywotnia gwarancja na części Volvo - poczytaj na Nord Auto Olsztyn, to również świetny sposób na to, by zapewnić sobie maksymalny komfort podróży i poczucie bezpieczeństwa. To prosty krok do tego, byś nie musiał przejmować się potencjalną awarią w trasie. Niezależnie od tego gdzie jesteś i ile kilometrów przejechałeś, gwarancja na części od Volvo, obowiązująca na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii to większe prawdopodobieństwo niezawodnego funkcjonowania pojazdu w trasie. 

Warunki dożywotniej gwarancji na części Volvo

Aby w pełni korzystać z oferty dożywotniej gwarancji, musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze gwarancja udzielana jest wyłącznie nabywcy części. Jednocześnie musi on być właścicielem samochodu Volvo, w którym dane elementy zostały zamontowane i dotyczy to autoryzowanego serwisu samochodowego. 

Zabezpieczenie to obowiązuje od dnia zakupu auta i instalacji części w salonie Volvo oraz trwa do momentu zmiany właściciela samochodu. Należy również pamiętać, że aby skorzystać z dożywotniej gwarancji, użytkownik zobowiązany jest do prawidłowego i zgodnego z przeznaczeniem ich eksploatowania. 

Co obejmuje dożywotnia gwarancja na części Volvo

Do korzystania z usługi upoważniają cię:

 • dowód zakupu i montażu części w autoryzowanym serwisie Volvo,
 • dowód własności samochodu,
 • regularne czynności obsługi technicznej i potwierdzenie ich wykonywania.

Dożywotnia gwarancja na części Volvo obejmuje natomiast:

 • wady powstałe z przyczyn tkwiących w rzeczy sprzedanej,
 • wyłącznie oryginalne części zakupione i zamontowane (od 1 lipca 2020 r.) w autoryzowanym serwisie Volvo,
 • oryginalne części Volvo,
 • robociznę,
 • oprogramowanie niezbędne przy wymianie części,
 • wszystkie modele Volvo.

Warto byś pamiętał, że usługa dożywotniej gwarancji może zostać niezrealizowana, jeśli nie dopełniłeś obowiązku regularnego przeglądu stanu technicznego auta w autoryzowanym salonie lub nie dostarczyłeś samochodu do serwisu w celu przeprowadzenia naprawy, niezwłocznie po stwierdzeniu usterki. Ponadto gwarancja wygasa, kiedy zmienia się właściciel pojazdu, pierwotnie zakupionego w autoryzowanym salonie Volvo. 

Sam więc widzisz, że od bezpiecznej podróży autem dzieli cię zaledwie kilka kroków. Już dziś postaw na dożywotnią gwarancję na części Volvo i ciesz się spokojną jazdą, gdziekolwiek w Europie będziesz.