Czasami długie podróże potrafią być naprawdę odprężające. Szczególnie gdy na dworze świeci słońce, a widok zza szyby samochodu zachwyca swym niecodziennym pięknem. Zanim wybierzesz się na przejażdżkę, warto jednak zadbać o swoje auto. Nie można przecież pominąć takich kwestii, jak komfort czy bezpieczeństwo. Dlatego chemia techniczna powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego kierowcy. Zaoferuj swojemu samochodowi drugie życie!

Do czego przydaje się chemia techniczna? Wyczyścisz nią tapicerkę w swoim aucie!

Czyszczenie samochodu nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Nieodpowiednie podejście do tematu może jednak spowodować wiele problemów. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać właściwe produkty. Ta zasada tyczy się również zwykłej tapicerki - źle dobrane detergenty mogą ją przecież odbarwić lub trwale uszkodzić. Co więc wykorzystać? Chemia techniczna sprawdzi się tutaj znakomicie. Aktywna pianka czyszcząca CARAMBA usuwa silne zanieczyszczenia (wywołane przez smar, nikotynę lub artykuły spożywcze). Produkt charakteryzuje się też łagodnym działaniem oraz przyjemnym zapachem. Nie dość, że ochronisz materiał, to jeszcze wypełnisz auto przyjemną, cytrusową wonią.

 

Jaka chemia do spryskiwaczy? Dobra widoczność to podstawa!

Szyby samochodowe pełnią niezwykle ważną rolę. Nic w tym dziwnego, bo pozwalają na sprawne kierowanie pojazdem. Trzeba więc dbać o ich czystość, żeby żadne zabrudzenie nigdy nie zasłaniało widoku na drogę. Jak jednak sprawić, by podróż zawsze była bezpieczna? Musisz pozbyć się błota i kurzu, ponieważ te elementy często osiadają na powierzchni szyb. Problem powinien szybko rozwiązać skuteczny płyn do spryskiwaczy. Dobrze, jeśli usuwa także martwe owady, oleje, smary, czy nawet przylegającą do powierzchni żywicę. Jednym z produktów spełniających wszystkie wymagania jest letni koncentrat CARAMBA. Jego dodatkową zaletą jest anty-wapienna formuła, która zapobiega zatykaniu się dysz. Trzeba również nadmienić, że produkt chemiczny można dowolnie mieszać z zimowymi płynami.

 

Chcesz zadbać o ogumienie? Chemia techniczna jest gwarancją bezpiecznej jazdy!

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że prawidłowe ogumienie kół jest gwarancją poprawnej jazdy. Mimo tego, wielu kierowców nie przykłada zbyt dużej wagi do tak istotnego elementu. Ich myślenie jest oczywiście błędne i może doprowadzić do wypadku na drodze lub (w przypadku bardziej optymistycznej wersji wydarzeń) zniszczenia całego koła. Oczywiście w łatwy sposób da się uniknąć przykrych konsekwencji. Należy sprawdzać ciśnienie w oponach, a także używać sprawdzonych chemicznych preparatów. Pianka do pielęgnacji CARAMBA odżywia gumę, dzięki czemu staje się ona elastyczna. Produkt zabezpiecza też przed łamliwością i kruchością materiału.