Co sprawia, że Mercedesy Vito są jednymi z najpopularniejszych samochodów dostawczych na świecie? Dzięki czemu jazda Vito jest tak przyjemna, że świetnie nadaje się na wakacyjne, i nie tylko, wyjazdy? Czy wynajęcie Vito to dobry sposób na wakacyjny wyjazd?

Mercedes Vito - garść faktów


Mercedes Vito zadebiutował w 1996 roku i w pierwotnie wykorzystywał sporo elementów pochodzących z dostawczych Volkswagenów (m.in. silniki i płytę podłogową). Debiut dostawczaka od Mercedesa okazał się sporym sukcesem, zarówno sprzedażowym, jak i inżynieryjnym - już w 1996 roku otrzymał on tytuł Van of the Year 1996, a wyniki sprzedaży zaskoczyły samego producenta. Od tamtej pory poczyniono sporo starań, by Vito stał się jeszcze bardziej pełnoprawnym Mercedesem (a więc samochodem kojarzącym się z luksusem), a obecnie produkowana 3. generacja tego modelu zaliczana jest do klasy samochodów osobowych klasy wyższej, co idealnie wpisuje się w portfolio marki.

Mercedes Vito - jaki jest obecnie?


Dlaczego samochód o gabarytach busa i dostawczych korzeniach zaliczany jest do klasy wyższej? By znaleźć odpowiedź na to pytanie, przyjrzyjmy mu się bliżej i omówmy kolejno najważniejsze elementy. Skupmy się przede wszystkim na osobowej wersji Vito Tourer.

Wyposażenie wnętrza


Samochód klasy wyższej powinien zapewniać wygodne przemieszczanie się - w każdych warunkach i niezależnie od liczby pasażerów. Nie inaczej jest z Mercedesem Vito - począwszy od wygodnych, choć nieco sztywnych foteli, które nawet przy długich podróżach nie powodują nadmiernego zmęczenia i raczej trudno byłoby znaleźć niezadowoloną z nich osobę. W dodatku oferują sporo sposobów dopasowania do naszych preferencji - szeroki zakres regulacji w kilku płaszczyznach, możliwość ich złożenia czy wyjęcia to niektóre z ich atutów. Nawet przy wykorzystaniu pełni pasażerskich możliwości - czyli jazdy w 8 osób pasażerowie będą mogli podróżować wygodnie, unikając ścisku, a w przestrzeni bagażowej spokojnie zmieszczą się ich walizki - także na wakacyjny wyjazd.

O wygodę kierowania kierowcy zadba ergonomiczna deska rozdzielcza, która w połączeniu z multifunkcjonalną kierownicą i inteligentnym zestawem wskaźników pozwoli mu przez całą podróż mieć kontrolę nad wszystkimi parametrami samochodu, wygodnie zmieniać ustawienia klimatyzacji, czy przełączać słuchaną muzykę. Kierowca i pasażer pierwszego rzędu docenią także liczne schowki w desce rozdzielczej, przestrzeń na bagaż podręczny pomiędzy fotelami czy wygodną ładowarkę USB.

Oszczędne i dynamiczne jednostki i pewny układ jezdny


Vito 3. generacji, w odróżnieniu od poprzednika to samochód przednionapędowy, co niesie za sobą liczne korzyści. Nawet kierowcy niemający doświadczenia w kierowaniu samochodów o większych gabarytach świetnie sobie poradzą, z uwagi na prowadzenie zbliżone do samochodów osobowych. Niemała w tym zasługa 1,6-litrowej jednostki Diesla, która zapewnia bardzo dynamiczne poruszanie się pojazdu, pomimo umiarkowanego zużycia paliwa - na trasie, przy podróży ok 90 km/h można zejść do około 6 l/100 km. To wynik godny podziwu mając na uwadze 2 tonowy pojazd.

Układ jezdny również zdecydowanie bardziej przypomina ten z luksusowych samochodów, niż z samochodu dostawczego, za jaki niekiedy bywa uważany. Zawieszenie samochodu pracuje niemal niesłyszalnie, aczkolwiek skutecznie, a dość bezpośredni układ kierowniczy sprawia, że nawet na zakrętach uczucie kontroli nad samochodem nie znika.

Wakacyjny wynajem Mercedes Vito - czy to dobry pomysł?


Mając na uwadze opisane powyżej cechy Mercedesa Vito, nie sposób dojść do wniosku, że to świetny samochód na długie, wakacyjne wojaże. Zapewnia wygodę każdemu pasażerowi, bardzo dużą przestrzeń załadunkową i oszczędną, ale dynamiczną jednostkę. Jednak nie musisz kupować Vito, by zabrać go na wakacje. Ciekawiej prezentuje się wynajem. Dlaczego może okazać się to korzystne?

Dzięki niskiemu zużyciu paliwa podróż Vito w większości przypadków okazuje się oszczędniejsza niż samolot czy autobus, nawet po uwzględnieniu kosztów wynajmu (szczególnie przy podróżach w 6 lub więcej osób).
Pozwala podróżować grupie krewnych lub przyjaciół razem - czas spędzany na podróży nie jest więc czasem straconym - miłe rozmowy, żarty i śmiech mogą znacząco podnieść satysfakcję z wyjazdu.
Vito zapewnia komfort, który nie sposób porównać z małymi miejskimi samochodami, którymi wielu z nas jeździ do pracy, to z kolei sprawia, że wakacyjna podróż jest relaksem, a nie męką.
Wynajem Vito to również świetny sposób na bezpieczną podróż - nie tylko wyposażony jest w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, ale również regularnie (po każdym wypożyczeniu) przeglądany i serwisowany - biorąc go w podróż, możesz być pewnym bezpieczeństwa swojej rodziny.

Podróż samochodem to również ogromna niezależność - w każdym momencie możesz się zatrzymać, by podziwiać widoki, zachód słońca czy lokalne osobliwości. Podróż Vito pozwala również na zabranie pokaźnej liczby pamiątek.
Nie musisz kupować drogiego i dużego Vito, by skorzystać z pełni jego możliwości - to jedynie samochód na wakacje, po których możesz spokojnie wrócić do swojego ulubionego pojazdu.
Wynajem Vito to świetna opcja na wakacje - niezależnie gdzie, z kim i na jak długo zdecydujesz się go zabrać.

Więcej informacji na stronie wypozyczalni busów VITORENT http://wynajem-busow.waw.pl/