Brodnica to niewielkie, ale malownicze miasteczko powstałe w XIII wieku i położone w województwie kujawsko-pomorskim. Jak najbardziej warto je odwiedzić. Wcale nie trzeba udawać się bowiem do Warszawy czy Krakowa, aby spędzić miło jesienny weekend. Warto dla odmiany postawić na nieco mniejsze miejscowości, które mają do zaprezentowania wyjątkowy urok, a także czyste i ciekawe okolice. Jak można spędzić 2-3 jesienne dni właśnie w Brodnicy?

1. Jesienny wypad dla całej rodziny

Brodnica i okolice to niewątpliwie świetne miejsce na rodzinny wypad w większym gronie. Atrakcji tutaj nie brakuje, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Polska złota jesień potrafi być naprawdę piękna. W tym czasie można całą rodziną zbierać grzyby bądź liście i kasztany, z których potem przygotowuje się różnego rodzaju dekoracje itd. Jeśli do tego dodać malowniczo położony hotel z dobrą kuchnią czy lasem i jeziorem, wyjazd musi zakończyć się sukcesem.

Osoby aktywne mogą dodatkowo zdecydować się na jazdę na rowerze czy modny nordic walking. Wieczorami zaś pozostają gry planszowe, gry komputerowe czy piłkarzyki. W okolicy Brodnicy nie brakuje też atrakcji takich jak spływy kajakowe czy warsztaty rzemiosł średniowiecznych.

2. Odpoczynek na łonie natury

Pobyt w Brodnicy to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników natury i zwolenników odpoczywania z dala od zgiełku dużego miasta. W okolicy znajduje się malowniczy brodnicki park krajobrazowy oraz obszar Natura 2000. Na terenie Nadleśnictwa Brodnica znajdują się m. in. Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk (SOOS) Ostoja Lidzbarska, SOOS Ostoja Brodnicka, SOOS Dolina Drwęcy czy SOOS Bagienne Dolina Drwęcy. Jest więc gdzie spacerować i gdzie odpoczywać.

Wyjazd na pojezierze to również zawsze doskonały sposób na odpoczynek, również jesienią, dla wszystkich miłośników wody i rekreacji wodnej. W takim otoczeniu można spędzić naprawdę romantyczny weekend z ukochaną, bliską sercu osobą.

3. Romantyczny weekend tylko we dwoje

Każda para powinna od czasu do czasu gdzieś wyjechać tylko we dwójkę. Taki weekend zbliża do siebie, pozwalając odpocząć od trudów dnia codziennego. Brodnica może być doskonałym miejscem wypadowym. Wystarczy bowiem pomyśleć o malowniczej okolicy, kameralnym hotelu czy możliwości aktywnego spędzania czasu. Do dyspozycji są bowiem rowery, wędki czy kijki nordic walking. Każdy powinien więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Oczywiście nie może być romantycznego weekendu we dwoje bez smacznego jedzenia, wina musującego czy masażu relaksacyjnego. Wszystko to znaleźć można właśnie w Brodnicy.

Jak spędzić ciekawie jesienny weekend w Brodnicy?

Tak naprawdę miło jesienny weekend może spędzić każdy, zarówno para zakochanych, jak i rodzina z dziećmi. Atrakcje dla jednych i drugich oraz specjalne pakiety przygotował bowiem malowniczo położony Hotel Pory Roku – https://hotelporyroku.pl/. W niewielkim obiekcie spędzić można romantyczne chwile u boku ukochanej osoby, pooddychać świeżym powietrzem czy zintegrować się bliżej z rodziną. Każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.