Każdy, kto ma ogród przydomowy lub działkę, stara się to miejsce estetycznie i praktycznie zagospodarować. Oprócz wyjątkowych roślin i dekoru liczą się także meble, które służą przede wszystkim do słodkiego wypoczynku na łonie natury. Dobrze dobrane będą spełniać zadanie praktyczne, ale też elegancko ozdobią każdy ogródek.

Drewniane i rattanowe – meble ogrodowe

Drewno jest surowcem, który zawsze ciekawie wpisuje się w małą architekturę powierzchni zielonych. Jest to materiał naturalny, ekologiczny i nie wydziela żadnych toksycznych substancji. Meble z drewna można malować na różne kolory i poddawać renowacji, dlatego są niezwykle praktyczne. Wszędzie tam, gdzie się znajdą tworzą ciepły klimat, wskazując na ścisły związek z naturą. Widoczny na drewnie rysunek słojów to bardzo oryginalna ozdoba, upewniająca w tym, że każdy mebel jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Wiele osób wybiera meble drewniane ze względu na ich wyjątkowy urok i trwałość. Jeśli są dobrze zaimpregnowane, to na pewno posłużą wiele lat, nie tracąc prawie nic ze swoich walorów estetycznych. Zadziwiają naturalnym, bezpretensjonalnym pięknem. Są uniwersalne i wszędzie znajdą dla siebie miejsce.

Tak samo ciekawie prezentują się meble wykonane z rattanu. Ten naturalny materiał pozyskiwany z włókien palm rottangowych wygląda zjawiskowo, ale niestety, po jakimś czasie traci dużo ze swoich walorów wizualnych. Blaknie i jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Tak, czy inaczej rattan ma swoich zwolenników, którzy kochają go za jego cenne właściwości. Materiał łatwo się poddaje pod wpływem działania pary wodnej, dlatego można go formować wedle uznania. Powstają na jego bazie wyjątkowo niesztampowe meble ogrodowe (i nie tylko) o ciekawych kształtach i designie.

A może zamienić rattan na techno rattan?

Przekonują się do niego zwolennicy mebli wyprodukowanych z naturalnych materiałów, ponieważ technorattan wygląda bardzo naturalnie. Zrobiony jest na bazie syntetycznej żywicy, charakteryzuje się niezwykłą trwałością i odpornością nawet na bardzo niskie temperatury. Może stać w ogrodzie czy na tarasie nawet w bardzo niskich temperaturach czy w deszczu i nie grozi mu pękanie, odbarwienie czy odkształcanie.

Technorattan jest bardzo lekki, dlatego wykonane z niego meble, nawet duże, takie jak sofa, można bez problemu przenosić. W przypadku mebli drewnianych nie byłoby to wcale takie proste. Z tego powodu przekonuje się do niego coraz większe grono osób, szukających praktycznych i eleganckich mebli do ogrodu. Sporo ciekawych propozycji dotyczących na bazie tego surowca można znaleźć m.in. tutaj: https://cloveris.pl/pl/c/Meble-technorattan/14

Co warto kupić?

Decydując się na technorattan, można zorganizować całkiem ciekawy kącik wypoczynkowy. Duża sofa, kilka krzeseł i stolik oraz podwieszany fotel. Na wszystkich meblach warto położyć miękkie poduchy i pledy, które mogą być z mocnych, żywych kolorach lub w stonowanych barwach. Oprócz funkcji estetycznej takie dodatki spełniają też zadanie praktyczne, uprzyjemniając czas spędzony na świeżym powietrzu.