Kiedy organizujemy imprezę w domu, musimy sie do niej przygotować. A dobrze przygotowana impreza domowa to gwarancja dobrej zabawy. Warto poznac kilka zasad dobrego przygotowania imprezy.

Domówki, czyli imprezy w mieszkaniu lub domu organizujemy przy różnych okazjach, których zresztą nie brakuje. Urodziny, imieniny, sylwester, karnawał, osiemnastka, a czasem zwykłe towarzyskie spotkanie bez okazji. Tradycyjne imprezy na siedząco przy stole to już przeszłość, teraz imprezy wyglądają trochę inaczej.

Planowanie to podstawa udanej imprezy, a więc na początek trzeba wybrać termin, który odpowiada tym, których zamierzamy zaprosić do wspólnej zabawy. Możemy w tym czasie poczynić również inne ustalenia, w tym także co do obowiązujących strojów (na luzie, czy oficjalnie). Jeśli mamy ustalony termin i ekipę na imprezę, to zastanówmy się nad dekoracją. Nie musi to być jakaś przesadna przemian mieszkania wymagająca wielkich nakładów. Najczęściej wystarczy kilka baloników, serpentyny, jakieś gotowe produkty imprezowe jednorazowego użytku ze sklepów internetowych. Mogą to być fantazyjne czapeczki, okulary lub inne gadżety, które będą stanowiły o charakterze imprezy. Jeśli chodzi o gadżety na imprezę, warto skorzystać z tzw. Wybuchowej niespodzianki, czyli zestawu gadżetów wyskakujących z pudła po podpaleniu lontu. To bezpieczny wybuch, który w mieszkaniu nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa. Gadżety, które wyskakują z pudełka z niespodziankami ożywią każdą imprezę, wprowadzając odpowiedni nastrój (zobacz - http://wybuchowaniespodzianka.pl/).

Przy okazji dekoracji mieszkania powinniśmy zadbać o przestrzeń do zabawy, czyli wynieść niepotrzebne meble, dywan i sprzęt, z wyjątkiem tego, który służy do grania muzyki. Miejsce na jedzenie powinno być na uboczu, podobnie z drinkami. A co do jedzenia? Nikt nie przychodzi na domówkę najadać się, ale coś trzeba przygotować, zwłaszcza, że alkohol może zaostrzyć apetyty. Najlepsze będą ciekawe przekąski, które będą niekłopotliwe w przygotowaniu i w jedzeniu, jakieś mini kanapki i ciasteczka własnego wypieku. Alkohole raczej słabszej mocy, na przykład drinki, dzięki którym zabawa potrwa dłużej. Do tego zimne i ciepłe napoje. Przy tym żadnej porcelany i szkła, które potłuczone może narobić kłopotu. Najlepiej zaopatrzyć się w naczynia jednorazowe, przynajmniej nie trzeba będzie zmywać. Podobnie z napojami – plastikowe kubki, z wyjątkiem napojów alkoholowych, które powinny być w naczyniach szklanych. Jednorazowe naczynia wytwarzane są w kolorowych wersjach specjalnie na imprezę. To niedrogie rozwiązanie, ale jakże wygodne dla gospodarzy (więcej na blogu - http://wybuchowaniespodzianka.pl/blog.html).

Muzyka jest ważna, dlatego trzeba przygotować muzyczny mix, który będzie trafiał w gusty gości. Nie ma nic gorszego, jak muzyka, której goście nie cierpią. Oczywiście impreza ma swoje prawa i puszczamy muzykę bardziej zabawową, chyba że goście maja inne życzenia. Oprócz muzyki można przygotować ciekawe gry towarzyskie, które wprowadzą element humoru, a często subtelnych aluzji. Jedną z ciekawszych zabaw jest opowiadanie historii, której ciąg dalszy układa za każdym razem inne osoba.

O pamiątkowych zdjęciach nie wspominamy, bo każdy ma smartfona, którym zrobi wystarczająca liczbę fotografii. Natomiast warto pamiętać o sąsiadach. Jeśli ich nie zapraszamy, to przynajmniej poinformujmy o tym, że organizujemy imprezę i będzie trochę hałasu. Być może nie będą zbyt zadowolenie, ale uprzedzić nie zawadzi.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły