Swoim istnieniem udowadniają, że skating ma wiele twarzy – i że można odkrywać kolejne rekreacyjne wyzwania, nie zmieniając wypróbowanej pary sportowych butów. Tym, którzy chcieliby bez skrępowania odkrywać wszystkie oblicza skatingu, przez kolejne miesiące roku kalendarzowego, trzeba polecić właśnie ten sprzęt: łyżworolki.

Łyżworolki – bardzo przydatna hybryda

Sama ich nazwa świadczy o tym, że są niezwykłym sprzętem sportowym. Polegając na parze łyżworolek, można rzeczywiście otworzyć się na ogrom doznań, jakie czekają na niestrudzonego miłośnika aktywnego wypoczynku. Łyżworolki to w zasadzie obietnica dla ich użytkownika:

  • że przez cały rok pozostanie tak samo aktywny
  • jednocześnie, że nie będzie mu groziła nuda i rutyna, bo w każdych warunkach będzie miał możliwość trenowania innych umiejętności.

Kupując łyżworolki, latem możne pędzić po asfaltowych drogach, alejach i miejskich zaułkach, a zimą – podbijać lodowiska, naturalne i sztuczne, wedle uznania.

To, co czyni łyżworolki taką sprytną hybrydą, jest kwestia wymiennej płozy. To w płozie drzemie cała tajemnica, gdy mowa o sportowych butach. Przez wiele wieków ludzie odnajdowali rozrywkę i liczne pożyteczne walory w płozach zakończonych ostrzami – łyżwy były tyleż praktyczne, co użyteczne podczas zabawy na lodzie.

Jednak z czasem zaczęto marzyć o tym, by ta zabawa mogła przenieść się na suchy grunt, na którym rządzi siła tarcia. Po wielu wiekach prób udało się skonstruować rolki, czyli na dobrą sprawę metodę przymocowania do butów płóz, które są wyposażone nie w ostrza, ale w małe kółeczka. Teraz takiej sprytnej podmianki mogą dokonywać sami użytkownicy łyżworolek – bo właśnie na wymianie płozy polega dokonywanie przemiany sprzętu zimowego w letni i na odwrót.

Dzięki takiemu stanowi rzeczy, można zasmakować każdego rodzaju skatingowej rozrywki – a zmiany można dokonać bardzo łatwo. Mając pod ręką (a właściwie na nogach) łyżworolki, można na przykład wybrać się w podróż, podczas której zamierza się odwiedzać zarówno skąpane w słońcu ulice i aleje, jak też kuszące skrzącym się i błyszczącym lodem lodowiska. Ogromna zaleta łyżworolek tkwi w ich uniwersalności, dzięki której niespokojny globtroter i zarazem miłośnik skatingu nie musi pakować dwóch rodzajów sportowych butów albo ograniczać swoich wypoczynkowych planów, musząc z czegoś rezygnować. Z punktu widzenia oszczędnych sportsmenów, wybór łyżworolek to także rozwiązanie bardzo ekonomiczne, z kolei wśród praktycznych benefitów jest i to, że dzięki możliwości wymiany płozy, można stale korzystać z tych samych, wypróbowanych i wygodnych butów.

Więcej skatingowej wiedzy odkryjesz na portalu: rolki.net.plloading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły