Mapy i to w bardzo krótkim czasie. Jest to rozwiązanie zapewniające kierowcom największy komfort. W sklepach znajdziemy jednak całe mnóstwo tego typu urządzeń, których przedział cenowy jest niesamowicie zróżnicowany. Jak wybrać dobrą nawigację i nie przepłacić? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę. 

Nawigacja GPS- rodzaje

Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów nawigacji GPS, dlatego warto dokładnie sprawdzić, do jakiego pojazdu jest ona dedykowana. Może się bowiem okazać, że wybrane modele przeznaczone są dla rowerzystów lub motocyklistów. Czym się będą różnić? Nawigacja wybiera optymalną droga dla danego pojazdu, a nie wszystkie drogie rowerowe pokrywają się z drogami, po których mogą poruszać się samochody. Bez większego problemu powinniśmy jednak znaleźć sprzęt dostosowany do wszystkich wymagań, w którym można zmieniać tryb pojazdu bądź przełączyć go na pieszy. Ponadto, nawigacje samochodowe spotykane są zdecydowanie najczęściej.

Na co zwrócić uwagę wybierając nawigację GPS?

Decydując się na zakup nawigacji do naszego samochodu musimy zwrócić uwagę głównie na dostępne mapy oraz możliwość ich aktualizacji. To właśnie od nich zależna jest efektywność działania nawigacji, a także zasięg jej działania. Mapy mogą bowiem pokrywać wyłącznie Polskę bądź wybrane obszary Europy. Bardziej rozbudowana nawigacja swoim zasięgiem obejmie całą Europę. Równie znaczna jest aktualizacja dostępnych map. Sieć drogowa jest bez przerwy rozbudowywana, dlatego warto wybierać urządzenie, które zapewni nam dożywotnią aktualizację map. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie spotkają nas nieprzyjemne niespodzianki. Nie bez znaczenia są także parametry urządzenia. Podstawowe to procesor oraz pamięć RAM. Im jej więcej, tym lepiej, gdyż przekłada się to na płynniejsze działanie nawigacji. Na komfort obsługi przełoży się z pewnością ekran dotykowy wyższej jakości. O czym jeszcze warto pamiętać? Na pewno przyda się rozbudowana opcja wyznaczania trasy, np. z wyłączeniem płatnych odcinków czy wyboru konkretnych punktów, przez które chcemy przejechać.

Bądź na bieżąco w czasie jazdy

Ruch drogowy jest bardzo dynamiczny, dlatego łatwo utknąć w korku przez naprawę odcinka drogi czy wypadek samochodowy. Właśnie, dlatego wybierając samochodowy system GPS, trzeba zwrócić uwagę czy wyposażony jest w funkcje powiadomień. Dzięki temu będziemy mieć możliwość szybkiej zmiany trasy. Na wygodę użytkowania nawigacji, wpływa także jej uchwyt. Najczęściej mocuje się ją do szyby, chociaż dostępne są również inne warianty. Pamiętajmy, aby nie ograniczała nam widoczności podczas jazdy. Dobry sprzęt tego rodzaju możemy zamówić na smartmoto.pl.

W dzisiejszych czasach nawigacja samochodowa jest wręcz niezbędna. Umożliwia szybsze i sprawniejsze pokonywanie długich odcinków drogowych. To sposób na bezpieczne oraz wygodne podróżowanie autem.