Wiele firm, szczególnie na początku, z różnych przyczyn ma problem z finansowaniem swoich potrzeb. Czasami na trudniejszą sytuacją ma również wpływ przypadek losowy, którego nie dało się przewidzieć. W takich i wielu innych momentach potrzebna jest natychmiastowa pożyczka. Niestety, dla większości banków pojęcia „natychmiastowa” i „pożyczka” nie idą w parze. Rozwiązaniem może być zaciągnięcie zobowiązania w instytucji finansowej. Czym się kierować, wnioskując o dodatkowe środki w parabankach?

Opcje

Ubiegając się o dodatkowe środki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość formalności, wymaganych przez pożyczkodawcę. Kredyt dla wolnego zawodu jest pojęciem prawie niemożliwym dla banku, podczas kiedy parabanki są w tym temacie bardzo elastyczne. Przy minimum formalności można otrzymać gotówkę na konto nawet następnego dnia od złożenia wniosku. Jest to bardzo istotny atut, szczególnie dla mikro przedsiębiorców. Kolejnym, istotnym aspektem jest fakt, że wszystkich formalności można dopełnić online, nie ruszając się z własnego domu lub biura. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się również możliwość spokojnego przeanalizowania wszystkich za i przeciw, ewentualnego skonsultowania się z osobami trzecimi, czy wreszcie przejrzenia na spokojnie opinii na temat danego pożyczkodawcy w internecie. Taki komfort psychiczny jest niezwykle ważny, szczególnie przy większych finansowych operacjach. Kolejną zaletą pożyczek, szczególnie online, jest to, ze samemu można ustalić warunki, jakich się potrzebuje. To, jak wysoka będzie dana pożyczka i na jaki termin zostanie udzielona, można zawrzeć we wniosku.

Co warto wiedzieć?

W zależności od wysokości pożyczki, sytuacji materialnej firmy od długości trwania zobowiązania, wysokość RRSO jest ustalana indywidualnie. Najczęściej nie jest to oprocentowanie najniższe, dlatego w niektórych przypadkach koszt pożyczki potrafi być bardzo wysoki.

W kryzysowych momentach warto rozważyć opcję pożyczki poza bankiem. Jest ona szybsza, wymaga mniej formalności, a ponadto natychmiastowo rozwiązuje problemy z płynnością finansową, co przecież właśnie chodzi.