Sektor pozabankowy rozwija się w niespotykanym dotąd tempie. Oferta firm pożyczkowych coraz częściej okazuje się zaś rozwiązaniem korzystniejszym niż kredyty bankowy. Oto cztery powody, dla których warto z niej skorzystać.

W 2017 rynek pożyczek pozabankowych osiągnął wartość 5 miliardów złotych i był ważnym segmentem polskiej gospodarki. Wszystko wskazuje na to, że rosnący trend utrzyma się także i w tym roku, bo stale zwiększa się zarówno średnia kwota pożyczanych pieniędzy, jak i liczba klientów korzystających z oferty firm z sektora pozabankowego. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo pożyczki często okazują się doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych. Dlaczego?

 

Ustawa antylichwiarska

Ustawa, która miała być katastrofą dla branży w rzeczywistości okazała się dla niej stymulacją. Co prawda po wprowadzeniu nowych przepisów zniknęła prawie co piąta firma, jednak to właśnie te przedsiębiorstwa negatywnie wpływały na wizerunek sektora pozabankowego i zniechęcały potencjalnych klientów. Na rynku pozostały zaś firmy działające uczciwie i odpowiedzialnie, które swoją ofertą śmiało mogą konkurować z bankami.

 

Pieniądze w kilka minut

W walce o klienta największym atutem firm pożyczkowych jest krótki czas rozpatrzenia wniosku. W przeciwieństwie do zwykłych kredytów, większość firm z sektora pozabankowego decyzję przekazuje klientowi już po kilkunastu minutach, dając możliwość dopełnienia wszystkich formalności przez internet lub telefon. To jednak nie koniec, bo największe firmy pożyczkowe mają konta we wszystkich czołowych bankach, co oznacza, że ich klienci pieniądze otrzymają najwyżej po kwadransie od rozpatrzenia wniosku.

 

Mniejsze wymagania

Jeśli już jesteśmy przy rozpatrzeniu wniosku, warto wspomnieć, że na pozytywną decyzję może liczyć dużo szersze grono niż w przypadku kredytów bankowych. Firmy pożyczkowe są bowiem mniej restrykcyjne jeśli chodzi o wysokość i rodzaj dochodów. Szanse na otrzymanie finansowania mają więc klienci zatrudnieni na umowy cywilno-prawne, a także utrzymujący się ze świadczeń socjalnych z 500+ na czele (więcej na ten temat tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-500-plus/).

 

Odpowiedzialne pożyczanie

To jednak nie oznacza, że pożyczkę pozabankową otrzyma każdy wnioskujący. Dobre firmy pożyczkowe sprawdzają historię kredytową swoich klientów, więc osoby z niespłaconymi zobowiązaniami muszą przygotować się na otrzymanie decyzji odmownej. To także pozytywnie wpływa na wizerunek branży, bo pożyczki pozabankowe przestały być postrzegane jako lichwa i prosta droga do popadnięcia w spiralę zadłużenia – firmy nie przyznają finansowania klientom, którzy nie będą w stanie spłacić swoich zobowiązań.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły