Przełom starego i nowego roku cyklicznie pochłania nasze oszczędności jak gąbka. W ostatnich miesiącach nakłada się wiele ważnych wydarzeń, które wymagają od nas zwiększenia wydatków. Jak załatać ogromną dziurę w budżecie?

Dokładnie policzmy

Spójrzmy na wydatki ostatnich miesięcy. Prezenty na dzień Świętego Mikołaja dla naszych pociech. Przygotowania do Wigilii Bożego Narodzenia - produkty żywnościowe, ozdoby choinkowe, światełka, wyższe opłaty za prąd, ponieważ często przebywaliśmy w domu, spędzając czas z najbliższymi do późnego wieczora. Nasz portfel zdecydowanie skurczył się, a to jeszcze nie koniec. Na horyzoncie pojawia się zabawa Sylwestrowa, która również sporo kosztuje, niezależnie od tego, jaką formę przybierze - wyjazdu, imprezy w lokalu, czy domówki. Wydawałoby się, że nowy roku przyniesie nam trochę spokoju, jeżeli chodzi o domowe wydatki, jednak szybko przychodzą ferie zimowe, które w jakiś sposób trzeba zorganizować naszym podopiecznym, a w perspektywie są jeszcze Święta Wielkanocne.

Jak wyjść obronną ręką z ciągłych wydatków?

W pierwszej kolejności musimy skrupulatnie przeanalizować nasz domowy budżet. Powinniśmy wiedzieć, ile mniej więcej pieniędzy przeznaczamy na dojazdy do pracy, żywność, opłaty za gaz, prąd, ogrzewanie. Gdy dokonamy kalkulacji wydatków, postarajmy się poszukać w naszych finansach okazji do oszczędzania. Dobrą praktyką jest odkładanie nawet niewielkich kwot, które po dłuższym czasie stworzą oszczędności na tak zwaną czarną godzinę.

A może pożyczka?

Po dokonaniu analizy naszych finansów, będziemy wiedzieć, ile tak naprawdę mamy dochodów oraz ile pieniędzy wydajemy i na jakie potrzeby. Takie podejście do domowego budżetu pozwoli nam na skorzystanie z pożyczek, ponieważ wtedy możemy oszacować, realny czas spłaty zaciągniętego kredytu, tym samym zapewniając sobie ochronę przed wpadnięciem w kłopoty finansowe.

Jeśli pożyczka to jaka?

Okay. Chcemy wyjechać na ferie zimowe z dzieci, mamy jakiekolwiek większe wydatki, postanowiliśmy zaszaleć lub załatać dziurę w domowym budżecie. Nieważny jest cel. Możemy spróbować pożyczyć pieniądze. Gdy podejmiemy taką decyzję, musimy zrobić to mądrze. Warto skorzystać z pożyczek pozabankowych dostępnych w Internecie, ponieważ pieniądze możemy uzyskać szybko, wygodnie za pomocą przelewu i łatwiej, jak np. w firmie ratkomat.pl. Dlaczego łatwiej? Jeśli mamy problem z pozytywną historią kredytową, nie dostaniemy pożyczki w tradycyjnym banku. Wśród firm udzielających pożyczek online, znajdą się takie, które mają elastyczne podejście do klientów.

Jak szukać najlepszej oferty?

Decyzja, którą firmę wybrać nie jest łatwa. Mnogość oferty może na początku przytłaczać, zwłaszcza gdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z pożyczkami online. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki pożyczek pozyczkowy-portal.pl. Na pozyczkowy-portal.pl można znaleźć rankingi przygotowane przez ekspertów branży finansowej, którzy polecają najbardziej korzystne oferty pożyczkowe w danej chwili. Co więcej, możemy zapoznać się z opiniami klientów, co jest bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy.

Sposobów na załatanie dziury w portfelu jest wiele; ważne, aby każde nasze rozwiązanie było dobrze przemyślane.