Na rynku istnieje wiele typów ubezpieczeń, które chronią nas i naszych bliskich przed różnymi nieszczęściami. Często nie wiemy, jakie mamy do wyboru i co wziąć pod uwagę przy ich wyborze. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

1.      Jakie typy ubezpieczeń istnieją?
2.      Czym charakteryzuje się ubezpieczenie samochodowe?
3.      Co warto wziąć pod uwagę podpisując umowe?

Jakie typy ubezpieczeń istnieją?

Polisy dzielą się na dwie podstawowe grupy: osobowe i majątkowe. Pierwszy rodzaj dotyczy chorób, nieszczęśliwych wypadków czy śmierci. Ubezpieczenia majątkowe chronią mienię i zabezpieczają dom czy samochód. W przypadku nieszczęścia firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie zgodne z podpisaną wcześniej umową.  Szukając dobrej polisy warto wejść na stronę  warszawskiej firmy:  https://bestpolisa.pl/, która oferuje ubezpieczenia samochodu, domu, podróżne, dla firm, na życie, zdrowotne, czy od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Każdy rodzaj ma swoje podtypy i tak można znaleźć polisy ochronne czy oszczędnościowe. Jeśli chodzi o długość ubezpieczeń można wyróżnić krótko-  lub długoterminowe. W przypadku tych drugich nie możemy wypłacić pieniędzy wcześniej, gdyż stracimy zainwestowany kapitał.

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie samochodowe?

Ubezpieczenie te obejmuje samochód oraz pasażerów i w jego skład wchodzi OC, AC, i NWW. OC jest obowiązkowym ubezpieczenie i wypłacane jest z polisy sprawcy, gdy dojdzie do stłuczki. AutoCasco wypłaca się zw przypadku kradzieży pojazdu. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków wypłacane jest za uszczerbek na zdrowiu kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu. Jednym z lepszych ubezpieczeń jest oferowane przez best polisa: https://bestpolisa.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-samochodowe-komunikacyjne. Oferują oni 60% zniżki za 3 lata bezszkodowe, specjalne pakiety dla samochodów do lat 5, czy ubezpieczenie dla osób poniżej 25 roku życia. Warto zapoznać się z ich stroną, na której znajdziemy wiele typów polis, idealnych na każdą sytuację.

Co warto wziąć pod uwagę podpisując umowę?

Obecnie formalności można załatwić nie tylko w oddziale firmy, ale także  przez internet, jednak trzeba zapoznać się dobrze z treścią umowy i ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Warto zwrócić uwagę na zakres wyłączeń spod ochrony ubezpieczeniowej, czyli zakres rzeczy, które nie wchodzą w odszkodowanie. Także istotnymi informacjami jest wysokość sumy gwarantowanej. Umowy często są pisane trudnym językiem, dlatego warto zasięgnąć porady fachowca, jeśli nie rozumiemy, o co chodzi.